Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
13.01.2021
АВТОР: Судова Практика ZakonOnline

Перепланування приміщення без згоди орендодавця є істотним порушенням договору оренди

Правова позиція ВС у справі №910/5446/19 

Рішення ВС у справі №910/5446/19 

КГС ВС переглянув справу №910/5446/19 про розірвання договору оренди нежитлового приміщення. Встановив, що орендарем було здійснено наступні роботи:

▫️реконструйовано систему опалення у вигляді горизонтальної розводки трубопроводів, а радіатори від стояків загальнобудинкової системи демонтовано;

▫️існуючий вхід зашито та виконано новий дверний проріз у внутрішній капітальній стіні.

Роботи з реконструкції та перепланування орендар виконав самовільно.

КГС ВС зауважив, що сторони у Договорі дійшли згоди про відсутність у орендаря права на переобладнання приміщення без згоди орендодавця.

Законодавством передбачені наступні підстави для розірвання договору найму.

  • За рішенням суду на вимогу сторони у разі істотного порушення угоди другою стороною (ч.2 ст.651 ЦК). Істотним є порушення, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.
  • На вимогу наймодавця у разі користування наймачем річчю всупереч договору або призначенню речі. Наймач може змінювати стан переданої йому речі лише за згодою наймодавця (ст.ст.773,783 ЦК).

Наймодавець має право розраховувати на те, що передана в найм річ буде використовуватись за призначенням і не буде змінена без його згоди. Надалі вона має була повернута у первісному стані з урахуванням нормального зносу або у стані, обумовленому угодою.

Отже, проведення істотної зміни – перепланування орендованого приміщення орендарем поза згодою орендодавця, доцільність проведення якого він обґрунтовано заперечує, свідчить про користування орендованим майном всупереч умовам Договору оренди, що є істотним порушенням договору.

Джерело: Судова Практика ZakonOnline
224
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА