Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
24.01.2019
АВТОР: Українське право

ПЛОЩУ КАМЕР ДЛЯ УВ’ЯЗНЕНИХ ПОТРІБНО ЗБІЛЬШИТИ, – ЗАКОНОПРОЕКТ

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 9490 «Про внесення змін до Закону України «Про попереднє ув’язнення» (щодо збільшення норми площі в камері для однієї взятої під варту особи).

Проектом Закону пропонується збільшити норму площі для однієї взятої під варту особи до рівня, який не створює стійку презумпцію незадовільних умов тримання заявника під вартою з огляду на практику Європейського суду з прав людини.

Також пропонується передбачити можливість перебування дитини разом із узятим під варту батьком; закріпити мінімальну норму площі для вагітних жінок та осіб, які мають при собі дитину, а також норму площі для однієї дитини, яка перебуває разом із особою, взятою під вартою, в установі попереднього ув’язнення.

Автори законопроекту зазначають, що 30 червня 1993 року Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про попереднє ув’язнення», яким було закріплено норму площі в камері – не менше 2,5 квадратного метра, а для вагітної жінки або жінки, яка має при собі дитину, – 4,5 квадратного метра.

З моменту прийняття Закону зазначені норми жодного разу не переглядалися.

Водночас Європейський комітет з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню рекомендує, що площа камери для одиночного тримання має становити не менше 6 кв. м., норма площі на одну ув’язнену особу у камері для тримання декількох осіб – не менше 4 кв. м.

Джерело: Українське право
567
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА