Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
02.12.2019
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

ПОБИТТЯ ДО ЗІЗНАННЯ У ЗЛОЧИНІ ЧИ ПІСЛЯ? ЄСПЛ КОНСТАТУВАВ ПОРУШЕННЯ, АЛЕ НЕ ПРИСУДИВ КОМПЕНСАЦІЇ

Дмитра Белугіна було заарештовано за підозрою у нападі. Через два дні суд звільнив його, але він був негайно заарештований повторно. Під час перебування під вартою він зізнався у пограбуванні та вбивстві. Згодом він відкликав всі свої заяви, стверджуючи, що вони були зроблені під примусом.

Белугіна оглянув лікар, який повідомив про синці на його потилиці та правій скроні і садну на зап’ястях, які могли бути отримані раніше.

Органи влади відмовилися розпочинати кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження, мотивуючи це тим, що ушкодження, зазначені у звіті лікаря, були завдані через те, що підозрюваний чинив опір арешту. Ці рішення Белугін не оскаржував.

Зрештою підозрюваний був визнаний винним у пограбуванні та вбивстві і отримав 20 років позбавлення волі. Суд першої інстанції покладався на зізнання, які він робив під час тримання під вартою в поліції. Клопотання про визнання цих заяв неприйнятними, через побиття поліцією та за відсутності адвоката, задоволені не були. Суд дійшов висновку, що його  ушкодження були отримані після слухання з питання затримання, після того, як він зробив зізнання.

Белугін звернувся до Європейського суду з прав людини, передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect». Він скаржився, зокрема, на те, що його засудження було засноване на примусовому зізнанні у порушення статті 6§1 (право на справедливий судовий розгляд) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Суд у Страсбурзі констатував порушення конвенційних гарантій, втім відмовив у компенсації моральної шкоди, зауваживши, що виявлення порушення складало достатньо справедливу сатисфакцію.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Белугін проти Росії» (№ 2991/06) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
406
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА