Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
13.05.2021
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

ПОКАРАННЯ ГАЗЕТИ ЗА ЦИТУВАННЯ НЕОНАЦИСТІВ ПОРУШИЛО КОНВЕНЦІЮ

Європейський суд з прав людини зобов’язав російську владу виплатити «Новой газете» € 2 тис. компенсації моральної шкоди у зв’язку з порушенням права на свободу вираження поглядів.

Таке рішення ЄСПЛ ухвалив у справі «Новая газета проти Росії», повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

У січні 2010 року видання розмістило розслідування «Банда, агентство, партія. Хто такі «легальні націоналісти», де цитувалася офіційна програма організації «Русский образ», і було опубліковано інтерв’ю з її координатором.

Довідово: «Русский образ» – радикальний націоналістичний рух. У 2015 році суд засудив його засновника Іллю Горячева до довічного ув’язнення. Чоловіка визнали винним в організації п’яти вбивств, а також в бандитизмі і незаконному обігу зброї. Сам Горячев заперечував свою провину в злочинах і наполягав, що його обмовили.

У березні 2010 року Роскомнадзор виніс попередження за публікацію статті. «Зміст наведених газетою цитат, за оцінками експертів, направлено на збудження соціальної, расової та національної ворожнечі. Крім того, при оформленні макету смуги редакція помістила і виділила деякі цитати таким чином, що вони стали мати самостійне значення, не пов’язане з контекстом публікації. Іншими словами, газета надала майданчик для поширення інформації націоналістичного спрямування», – так пояснювали ситуацію у відомстві.

«Новая газета» звернулася із вимогою визнання протиправним попередження та його скасування до суду, але там у задоволенні позову відмовили. Подальше оскарження рішення успіху не мало.

У травні 2011 року «Нова газета» звернулася за захистом прав до ЄСПЛ. Суд у Страсбурзі став на сторону ЗМІ, констатувавши порушення ст. 10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
278
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА