Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
24.01.2020
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

ПОКАЗАННЯ НАРКОМАНА ПІД ЧАС ЛОМКИ, ВІД ЯКИХ ВІН ВІДМОВИВСЯ, ІНОДІ НЕ ШКОДЯТЬ СПРАВЕДЛИВОМУ СУДУ

Громадянин Сполученого Королівства Марк Чарльз Кеннет Стівенс був заарештований в Іспанії за підозрою у торгівлі наркотиками.

Коли в Міжнародному аеропорту Мальтиполіція зупинила особу з з кокаїном та екстазі в сумці і той вказав, що наркотики для перевезення дав йому саме Стівенс, останнього екстрадували на Мальту.

Пізніше наркокур’єр підтвердив свою заяву під присягою перед мировим суддею, але під час судового розгляду змінив показання вказавши, що Марк Чарльз Кеннет Стівенс не був тим Марком Стівенсом, якого він знав.

Тим не менше, того визнали винним в торгівлі наркотиками та засудили до 25 років позбавлення волі. Вирок засновувався на досудових заявах кур’єра.

Апеляції Стівенса не мали успіху. Протягом усього провадження він ставив питання прийнятності досудових заяв кур’єра. Втім, суди виходили з того, що ці заяви підтвердувалися показаннями самого Стівенса, свідків, та одного з друзів засудженого, які стверджували, що той раніше забирав кур’єра з аеропорту.

Стівенс звернувся до ЄСПЛ, передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Посилаючись, зокрема, на статтю 6 §1 (право на справедливий судовий розгляд) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, він стверджував, що судовий розгляд його справи був несправедливим, оскільки досудові заяви кур’єрабули зроблені без допомоги адвоката в той час, коли на нього тиснули, аби схилити до співпраці, і він страждав від наркотичної ломки.

Втім, у Страсбурзі не побачили порушення конвенційних гарантій.

З прес-релізом рішення ЄСПЛ у справі «Стівенс проти Мальти», № 3 (№ 35989/14)у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
353
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА