Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
25.02.2020
АВТОР: Спеціальні кореспонденти

«Поліція не мала права вилучати в ГО «Український Кібер Альянс» техніку та речі під час обшуку» – адвокат АО «Barristers» Вадим Колокольніков

Поліція проводить обшуки за місцем реєстрації трьох активістів та співзасновників ГО «Український Кібер Альянс».
Про це йдеться у повідомленні на сторінці організації у Facebook.

«Ранком 25 лютого у громадських активістів та співзасновників ГО «Український Кібер Альянс» проводяться обшуки за місцем їх реєстрації. Наразі ми не маємо більш детальної інформації щодо причини таких дій. Ми пов’язуємо такі дії Національної поліції України з політичним тиском на наших активістів», – зазначили в організації.

В своїй ухвалі від 20 лютого 2020 року слідчий суддя Старіков О.О. задовольнив клопотання старшого слідчого Малиновського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області, погодженого з прокурором Одеської місцевої прокуратури № 2 про дозвіл проведення обшуку, де фактично мешкає один з фігурантів справи.

Як повідомив Спеціальним кореспондентам адвокат Адвокатського об’єднання «Barristers» Вадим Колокольніков, що є захисником одного з фігурантів справи, в резолютивній частині ухвали надано дозвіл на проведення обшуку з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення та виявлення речей і предметів, що мають значення речових доказів для даного кримінального провадження.

Не зважаючи на те, що дозволу в ухвалі на проведення обшуку саме на вилучення будь-яких речей не було, працівники поліції вилучили ряд предметів (комп’ютери, телефони і т.д.). Чим в свою чергу перевищили свої повноваження та порушили норми чинного законодавства України.

Більше того, що в ухвалі чітко не вказано, хто має право проводити обшук.

Всі допущенні під час обшуку процесуальні порушення були зафіксовані та будуть оскаржені відповідно до чинного законодавства, – адвокат АО «Barristers» Вадим Колокольніков.

 

Джерело: Спеціальні кореспонденти
896
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА