Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
04.04.2019
АВТОР: Українське право

ПОЗБАВЛЕННЯ МЕДДОПОМОГИ ПАЦІЄНТІВ БЕЗ ДЕКЛАРАЦІЙ СУПЕРЕЧИТЬ КОНСТИТУЦІЇ, – ОМБУДСМЕН

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова заявила, що внесення змін до Постанови Кабміну від 18 грудня 2018 року, що скасовують з 1 квітня 2019 року фінансування первинної медичної допомоги за так званим «червоним» списком, є порушенням Конституції.

«Вносяться зміни в дату щодо виплати коштів за пацієнтів, включених до «червоного» списку. Тобто тих, які не уклали ще декларацію із своїм лікарем. За чинним законодавством, остання дата фінансування 30 червня 2019 року пропонується замінити 31-м березням 2019 року. Тобто, створюється ситуація, коли для пацієнтів, які не уклали декларацію із лікарем, коштів для надання первинної допомоги взагалі не буде передбачено», – зазначила Людмила Денісова.

Уповноважений наголосила, що не підтримує такі зміни. Оскільки це є порушенням статті 49 Конституції України, згідно з якою кожен має право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування. В державних та комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога повинна надаватися безоплатно.

Водночас, моніторинг Уповноваженого засвідчив, що на сьогодні значна кількість людей позбавлена можливості укладення відповідних декларацій за місцем проживання з причини відсутності лікарів первинної ланки для надання медичної допомоги.

Джерело: Українське право
521
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА