Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
16.10.2019
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

ПРАВО НА БЕЗКОШТОВНЕ ОТРИМАННЯ ЛІКІВ ЗАХИЩАЄТЬСЯ ПРОТОКОЛОМ 1 КОНВЕНЦІЇ

Особа, якій було призначено безкоштовний курс лікування від раку, була вимушена придбавати ліки за власні кошти через те, що державний бюджет на ці цілі було вичерпано.

З ситуацією розбирався Європейський суд з прав людини у справі «Федулов проти Росії» (№ 53068/08), передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

У Ігоря Федулова був діагностований рак. Було визнано, що він мав право на безкоштовні ліки (препарат Бікалутамід, який йому було необхідно приймати протягом 8-12 місяців). Проте аптека, яка повинна була безкоштовно надавати йому ліки, зробила це на безоплатній основі лише одного разу. У всіх інших випадках йому повідомляли, що безкоштовного Бікалутаміду не було в наявності, але він міг придбати його за свої власні кошти. Протягом наступних місяців він заплатив за лікування 1400 євро.

Федулов скаржився органам влади та судам на відсутність безкоштовної медицини і намагався отримати відшкодування його витрат. Суд повністю відхилив його позов, встановивши, що залучені органи влади (Фонд медичного страхування, місцевий комітет охорони здоров’я) зробили все, що від них вимагало законодавство. Зокрема, Фонд виконав свій обов’язок вимагати отримання коштів від Фонду для того, щоб заплатити за безкоштовні ліки, але Фонд відхилив запит, оскільки встановлений для цього бюджет вже був вичерпаний.

Посилаючись на статтю 1 (захист власності) Протоколу № 1 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, Федулов звернувся до ЄСПЛ. Він скаржився на той факт, що йому не були надані безкоштовні ліки, на які він мав право за законом, а також на те, що органи влади не відшкодували йому кошти, після того, як він був змушений самостійно придбати необхідні ліки.

У Страсбурзі констатували порушення статті 1 Протоколу №1 Конвенції та присудили відшкодування матеріальної шкоди у розмірі коштів, витрачених на придбання ліків, а також 6,5 тис. євро компенсації моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Федулов проти Росії» (№ 53068/08) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
436
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА