Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
02.03.2018
АВТОР: Катерина Лелюх

Правоохоронну систему «паралізує» за 2 тижні у разі неприйняття змін до КПК — Князєв

Голова Нацполіції Сергій Князєв заявив, що якщо Кримінальний процесуальний кодекс до 15 березня не змінять, то робота правоохоронної системи буде паралізована.

Про це він сказав на засіданні Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення діяльності правоохоронних органів, передає прес-служба Нацполіції.

Очільник Нацполіції стверджує, що ухвалений Радою законопроект, який вніс зміни і до КПК, спричинив виникнення різноманітних ризиків для діяльності правоохоронної системи.

Він зазначив, що якщо не змінити законопроект до 15 березня, коли він має набрати чинності, то це паралізує роботу правоохоронної системи.

Князєв пояснив, що, відповідно до змін, слідчі підрозділи позбавлені можливості звертатися до місцевого суду для отримання дозволу для проведення обшуку, тимчасового вилучення майна, накладення арешту й обрання запобіжних заходів.

Також голова Нацполіції заявив, що, згідно зі статтею 242 КПК, слідчий позбавлений права призначення експертиз.

Крім того Князєв заявив, що турбує і питання  безпідставного закриття кримінальних проваджень за формальною ознакою.

Ідеться про обов’язок слідчого або прокурора закрити кримінальне провадження у разі, коли визначений КПК строк досудового розслідування закінчився, а жодній особі так і не було повідомлено про підозру.

«При відсутності перехідних положень в частині прийняття рішення у кримінальних провадженнях, розпочатих до вступу в дію Закону, підлягають одночасному закриттю як мінімум 700 – 800 тисяч кримінальних проваджень», — заявив він.

Джерело: Hromadske.ua
564
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА