Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
30.10.2020
АВТОР: Українське право

ПРЕЗИДЕНТ ВНІС ДО РАДИ ЗАКОНОПРОЄКТ ПРО РОЗПУСК КСУ

29 жовтня 2020 року Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради України проєкт Закону № 4288 «Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства».

Зеленський нагадує, що 27 жовтня 2020 року Конституційний Суд України ухвалив рішення у справі за конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо визнання неконституційними окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» та Кримінального кодексу України.

Суд визнав вплив Національного агентства з питань запобігання корупції, як органу виконавчої влади, на суди (як органи судової влади) є неконституційним. Тому суд скасував усі ключові антикорупційні повноваження НАЗК (причому щодо усіх чиновників, не лише суддів) і зобов’язав Нацагентство закрити доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що було і зроблено.

Також КСУ вказав, що кримінальна відповідальність за декларування недостовірних відомостей є надмірною і скасував її.

На думку президента це рішення КСУ є нікчемним, тобто таким, що не створює правових наслідків і прийнято суддями Конституційного Суду в умовах реального конфлікту інтересів.

Законопроєкт передбачає припинення повноваження складу КСУ, а також відновлення дії Закону України «Про запобігання корупції» та Кримінального кодексу України у редакції, що діяла до прийняття КСУ вище згаданого рішення.

Повноваження складу КСУ припиняються з дня набрання чинності цим Законом.

Окрім того, народні депутати мають невідкладно розпочати процедуру відбору нового складу Конституційного Суду.

Зеленський додав у пояснювальній записці, що прийняття рішення не було належно обгрунтовано та істотно виходить за межі конституційного подання, за яким було визнано неконституційними відповідні положення. Конституційний Суд України шляхом маніпуляцій вдався до ухвалення рішення, додав він.

«Відтак існує необхідність забезпечити збереження європейського та євроатлантичного вибору українського суспільства, дотримання принципу верховенства права конституційними органами, усунути загрозу для національної безпеки України та забезпечити дотримання принципу верховенства права, встановленого Конституцією України», – йдеться у пояснювальній записці.

Окрім того, 29 жовтня Президент підписав Указ № 477/220 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 29 жовтня 2020 року «Про вжиття заходів для відновлення нормативно-правового регулювання діяльності антикорупційних органів та довіри до конституційного судочинства», яким увів у дію рішення, ухвалене на терміновому засіданні РНБО того ж дня.

Указ зобов’язав Кабінет Міністрів України забезпечити роботу реєстру е-декларацій. Станом на 30 жовтня доступ до реєстру на виконання урядового розпорядження поновлено.

Джерело: Українське право
233
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА