Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
14.08.2018
АВТОР: Андрій Левковець

ПРОКУРОРИ У СПРАВІ САВЧЕНКО ХОВАЮТЬ ВІД АДВОКАТІВ ДОКАЗИ

Як відомо з брифінгу Генерального прокурора Юрія Луценка, досудове розслідування у справі Свченко завершено.

Відповідно до норм Кримінального процесуального кодексу України, після завершення досудового розслідування, сторона обвинувачення зобов’язана надати доступ стороні захисту до будь-яких матеріалів досудового розслідування та забезпечити можливість їх скопіювати.

Проте, незважаючи на завершення слідства та вимоги закону, захисникам Надії Савченко не надано доступ до матеріалів слідства. Зокрема, 13.08.2018 року слідчий у даному провадженні вибірково надав для ознайомлення лише частину матеріалів та повідомив, що решта буде надана тоді, коли захисники ознайомляться з вже наданими, оскільки саме такий порядок визначили слідчі з прокурором.

Проте, вказана позиція повністю протилежить вимогам закону в яких йдеться про необхідність надання будь-яких матеріалів, а не визначених слідчим.

Зазначені обставини свідчать про намагання приховати від захисникі певні докази, які вказують на невинуватість Савченко та на необгрунтованість пред’явленої підозри, аби у захисників було менше часу для роботи з такими доказами.

З метою з’ясування підстав для таких зловживань, сторона захисту вже звернулася із відповідним запитом до прокурора, який здійснює процесуальне керівництво в даному провадженні.

Вказані висновки підтверджуються також і тим, що матеріали досудового розслідування до яких начебто наданий доступ Надії Савченко та її захисникам, були виділені в окреме провадження наприкінці липня 2018 року, тобто напередодні брифінгу Генерального прокурора.

При цьому, які саме докази виділяти в нове провадження, а які залишити в старому вирішував самостійно прокурор, тому невідомо які матеріали залишились в старому провадженні і чи не виділила прокуратура лише ті, які є зручними лише для прокурорів, і чи не сховали прокурори таким чином докази провокації злочину та невинуватості Надії Савченко в старому провадженні до якого зараз доступу стороні захисту не надається?

Сторона захисту вважає такі зловживання сторони обвинувачення намаганням втрутитись у роботу захисників Надії Савченко та перешкодити її праву на захист та справедливий суд, численні посягання на які вже відбувалися з боку сторони обвинувачення у даному провадженні.

Джерело: Резонанс
580
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА