Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
29.04.2021
АВТОР: Судебно-юридическая газета

Призначення покарання за кримінальні правопорушення, кваліфіковані за однією статтею КК України: постанова ОП ККС ВС

З’явилась постанова ОП ККС ВС щодо призначення покарання за кримінальні правопорушення, кваліфіковані за однією статтею (частиною статті) КК України та вчинені особою як до, так і після ухвалення попереднього вироку.

Якщо в діях особи має місце повторність кримінальних правопорушень, передбачена ч. 1 ст. 32 КК України, і ця особа засуджується за вчинення кількох тотожних кримінальних правопорушень, які кваліфікуються за однією статтею або частиною статті Особливої частини КК України, і при цьому одне або кілька з них були вчинені до ухвалення попереднього вироку, а ще одне або декілька – після його ухвалення, то спеціальні правила ч. 4 ст. 70 КК України не застосовуються. У такому разі суд кваліфікує зазначені кримінальні правопорушення за однією статтею або частиною статті Особливої частини КК України та призначає покарання, передбачене її санкцією, а остаточне покарання визначає за правилами ст. 71 КК України за сукупністю вироків, передає офіційний сайт ВС.

До такого висновку дійшла об’єднана палата Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду, розглянувши касаційну скаргу прокурора на вирок місцевого та ухвалу апеляційного судів у кримінальному провадженні за обвинуваченням особи, раніше неодноразово судимої, за крадіжку, вчинену повторно (ч. 2 ст. 185 КК України).

Предметом розгляду ОП ККС ВС у цьому провадженні було питання про призначення покарання за кримінальні правопорушення, відповідальність за які передбачена однією статтею (частиною статті) Особливої частини КК України, у разі їх вчинення особою як до, так і після ухвалення попереднього вироку.

ОП ККС ВС змінила вирок місцевого та ухвалу апеляційного судів, виключивши з них рішення про призначення покарання особі за ч. 2 ст. 185 КК України окремо за кожен з епізодів крадіжок та призначення покарання на підставі ч. 4 ст. 70 КК України. Також касаційний суд остаточно визначив особі покарання на підставі ст. 71 КК України за сукупністю вироків.

Постанова ОП ККС ВС у справі № 390/235/19 (провадження № 51-2177кмо20); окрема думка судді.

Джерело: Судебно-юридическая газета
191
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА