Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
15.07.2019
АВТОР: Судова влада України

Питання про зняття арешту, накладеного на майно в порядку КПК України 1960 року, вирішується за правилами ЦПК України – ВП ВС

Позивачі звернулися до суду з позовом, у якому просили зняти арешт з належного їм майна, накладений під час досудового слідства на підставі положень Кримінального процесуального кодексу України 1960 року. При цьому позивачі зазначили, що вони не були сторонами кримінального провадження.

Вирішуючи питання щодо юрисдикційної належності спору, Велика Палата Верховного Суду вказала на те, що згідно з п. 9 розд. XI «Перехідні положення» Кримінального процесуального кодексу України 2012 року питання про зняття арешту з майна, накладеного під час дізнання або досудового слідства до дня набрання чинності цим Кодексом, вирішується в порядку, що діяв до набрання чинності цим Кодексом.

Спори про право цивільне, пов’язані з належністю майна, на яке накладено арешт, розглядаються в порядку цивільного судочинства у позовному провадженні, якщо однією зі сторін відповідного спору є фізична особа, крім випадків, коли розгляд таких справ відбувається за правилами іншого судочинства.

Таким чином, Велика Палата ВС дійшла висновку, що у разі, якщо арешт накладений на майно особи, яка не є учасником кримінального провадження, розпочатого в період дії КПК України 1960 року, спір щодо зняття арешту з майна є приватноправовим і має розглядатися за правилами цивільного судочинства.

Із повним текстом постанови Великої Палати Верховного Суду від 24 квітня 2019 року у справі № 2-3392/11 (провадження № 14-105цс19) можна ознайомитися за посиланням http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/81691819.

Джерело: Судова влада України
530
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА