Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
28.07.2020
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

ПИТАННЯ ВИЗНАННЯ ТА СКАСУВАННЯ БАТЬКІВСТВА НЕ МАЮТЬ СТРОКІВ ДАВНОСТІ

Навіть якщо у законодавстві відсутні процесуальні підстави для перегляду судового рішення, що набрало законної сили, неможливість скасувати рішення про визнання батьківства порушує право особи на повагу до приватного і сімейного життя.

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «Боку проти Румунії» (№ 58240/14), передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

У 1972 році Октавіана Боку на підставі судового рішення було оголошено батьком B.A.M. Рішення (провадження ініціювала мати B.A.M.) було засноване на заявах свідків та судово-медичному визначенню групи крові. Статус остаточного це рішення набуло у 1973 році.

В 2012 році пан Боку подав позов до суду для скасування визнання батьківства. Він просив суд ухвалити рішення про проведення аналізу ДНК. Суд відхилив цей позов. Оскарження також не мало успіху. Апеляція постановила, що позов для скасування визнання батьківства міг бути поданий лише чоловіком жінки, яка народила дитину в законному шлюбі.

Але через рік отримав згоду В.А.М. (який вже був повнолітнім) на судово-медичне дослідження їх зразків. І після генетичного тестування експертиза встановила, що О.Боку таки не був біологічним батьком В.А.М.

Коли чоловік подав заяву про перегляд судового рішення 1973 року, суд визнав її неприйнятною, оскільки вона суперечила положенням цивільного процесуального кодексу.

Тоді Боку звернувся до Європейського суду з прав людини. Посилаючись на ст. 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) він скаржився на те, що не мав можливості отримати судове визнання того факту, що він не був батьком В.А.М., незважаючи на те, що експертиза, проведена за згодою В.А.М., після досягнення повноліття останнім, виключала його батьківство.

ЄСПЛ констатував порушення ст. 8 та присудив 5 тис. євро компенсації моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Боку проти Румунії» (№ 58240/14) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
321
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА