Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
08.05.2020
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

РІШЕННЯ ЗА ДОБУ: ЄСПЛ ЗОБОВ’ЯЗАВ ДЕРЖАВУ ЗАБЕЗПЕЧИТИ НЕМОВЛЯ НЕОБХІДНИМИ ЛІКАМИ

Попри те, що національні засоби захисту не були вичерпані, Європейський суд з прав людини майже миттєво відреагував на відмову чиновників у доступі 6-місячної дитини до життєво необхідного медичного препарату.

6 травня 2020 року ЄСПЛ ухвалив рішення про застосування тимчасових заходів за Правилом 39 Регламенту ЄСПЛ, передає інформаційний ресурс «ECHR. UkrainianAspect» з посиланням напроект «Правова ініціатива».

У Страврополі (РФ) лікарська комісія дитячої клінічної лікарні призначила препарат «Спінраза» Аді Кешішянц, у якої було діагностована спінальна м’язова атрофія I типу. Райсуд міста підтвердив право на ліки і наказав регіональному міністерству охорони здоров’я негайно забезпечити немовля даним препаратом. Але замість видачі препарату чиновники подали апеляцію на судове рішення. Тим часом стан дитини погіршився і її підключили до штучної вентиляції легенів.

Оскільки судова тяганина могла тривати місяцями, батьки вирішили звернутися до ЄСПЛ та застосувати процедуру тимчасових заходів, аби запобігти ризику можливого порушення права на життя дитини, гарантованого ст. 2 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

У Страсбурзі менш як за добу ухвалили відповідне рішення, яким зобов’язали Уряд країни забезпечити дитині доступ до медичного лікування, призначеного лікарями, і забезпечити виконання рішення райсуду.

У «Правовій ініціативі» наголосили: незважаючи на те, що тимчасові заходи передбачені не самою Конвенцією, а Регламентом ЄСПЛ, для держав-членів Ради Європи їх виконання є обов’язковим. У разі, якщо Російська Федерація не виконає це рішення, то в подальшому процесі подачі скарги, Суд розцінить це як порушення статті 34 Конвенції – права на індивідуальну скаргу.

Правники переконані, хоча рішення стосується конкретної сім’ї, воно дає надію отримати доступ до препарату і сотням інших громадян, які не можуть його отримати.

Рішення ЄСПЛ було направлене до Міністерства юстиції РФ, яке тепер має поінформувати Страсбург про поточний стан здоров’я дитини і лікування, яке їй було надано.

Нагадаємо, відповідно до правила 39 Регламенту Європейського суду з прав людини, що визначає тимчасові заходи, Палата ЄСПЛ або, коли це доцільно, її голова може – на прохання  сторони чи будь-якої іншої заінтересованої особи  або  з власної  ініціативи – вказати сторонам, який тимчасовий захід, на її думку,  слід  вжити  в інтересах  сторін  або   в   інтересах  належного провадження у справі. Повідомлення про ці заходи негайно передається до Комітету міністрів. Палата може  вимагати  від сторін   надання   інформації стосовно будь-якого питання, пов’язаного із здійсненням будь-якого тимчасового заходу, визначеного нею.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
405
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА