Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
16.11.2020
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

РОМИ, ЯКИХ УПІЙМАЛИ НА КРАДІЖЦІ, ВІДСУДИЛИ В ЄСПЛ ПО €7,5 ТИС.

Жорстоке поводження із затриманими під час вчинення злочину, а також небажання правоохоронців та судових органів розслідувати цей інцидент, вчергове стало підставою для виплати їм компенсації.

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «X і Y  проти Північної Македонії» (заява № 173/17), повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

У 2014 році етнічні роми X та Y були затримані під час нападу на жінку та викрадення її сумки. Одного з них доставили в відділок поліції, але звільнили наступного дня. Згодом його госпіталізували в лікарню, де в нього були діагностовано синці на голові, шиї та грудях.

X і Y стверджували, що вони  зазнали фізичного нападу поліції поблизу місця пограбування, а також під час перебування під вартою. Міністерство внутрішніх справ провело внутрішнє розслідування, яке не встановило порушень.

Постраждалі також ініціювали цивільне та кримінальне провадження. Останнє досі триває, а цивільний позов було відхилено.

Що стосується самого злочину пограбування, то провадження було зупинене і суд ухвалив рішення про застосування заходів виховного характеру щодо Х.

X та Y звернулися до Європейського суду з прав людини. Посилаючись на статтю 3 (заборона катування) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, вони скаржилися на жорстоке поводження поліції з ними і відсутність ефективного розслідування їх тверджень державою.

Євросуд констатував порушення ст. 3 та присудив 7,5 тис. відшкодування моральної шкоди кожному із заявників.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «X і Y  проти Північної Македонії» (заява № 173/17) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
173
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА