Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
11.11.2019
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

РОСІЯ ПОРУШИЛА БАЛАНС МІЖ РЕПУТАЦІЄЮ ЧИНОВНИКА І СВОБОДОЮ ЖУРНАЛІСТА НА 3 ТИС. ЄВРО

У місцевому виданні Новочеркаська (РФ) було оприлюднено інтерв’ю з керівником громадської організації, де стверджувалося про корупцію в мерії. Міський голова, який згадувався у матеріалі, подав позов проти головного редактора газети Єлени Надтоки. Позивач скаржився на те, що твердження в інтерв’ю були неправдивими та вимагав спростування.

Суди, відхиляючи позовні вимоги щодо окремих заяв, визнали, що інші твердження, які стосуються неправомірного привласнення майна та порушення правил продажу земельних ділянок, заплямували честь і гідність міського голови як державної посадової особи. Суди також підкреслювали, що міський голова був «відомою людиною в місті».

Надтока звернулася до Європейського суду з прав людини, передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Посилаючись на статтю 10 (свобода вираження поглядів) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, вона стверджувала, що суди не встановили необхідний баланс між правом міського голови на репутацію та її журналістською свободою звітувати про питання, що становлять інтерес суспільства.

У Страсбурзі констатували порушення статті 10 та присудили 3 тис. євро компенсації моральної шкоди, завданої журналісту.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Надтока проти Росії» № 2 (№ 29097/08) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
371
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА