Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
07.11.2018
АВТОР: Українське право

РОЗРОБЛЕНО КОДЕКС НАЛЕЖНОЇ АДМІНІСТРАТИВНОЇ ПОВЕДІНКИ

У Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відбулася презентація рекомендацій щодо вдосконалення існуючих або застосування нових інструментів відновлення порушених прав людини.

Впродовж майже двох років роботи експертами проекту Twinning Ombudsman спільно з представниками Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини було проведено масштабний аналіз чинної системи захисту прав людини та можливість вдосконалити її, використовуючи найкращі практики країн Євросоюзу.

На базі висновків члени робочої групи розробили, зокрема, новаторський документ – Кодекс належної адміністративної поведінки.

Під час його презентації постійний керівник проекту Twinning Аушра Раулічкіте зазначила, що основна мета документа – роз’яснити зміст права на ефективне управління.

За її словами, для Омбудсмана Кодекс важливий у вивченні питання, чи відбулося порушення:  спираючись на його положення, Уповноважений здійснюватиме функції контролю. Для органів державної влади і посадових осіб документ є корисним довідником, що заохочує високі стандарти управління. Для суспільства – це джерело інформації, яке повідомляє громадськості стандарти поведінки, яку вони мають право очікувати під час відносин з адміністративними органами.

Кодекс належної адміністративної поведінки поширюється на всі органи державної влади і посадових осіб, держслужбовців та інших працівників бюджетної сфери в Україні.

Під час круглого столу Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова щиро подякувала експертам за підготовлені пропозиції. За її словами, вони насправді є актуальними і важливими для інституції Омбудсмана.

“Впровадження механізму відновлення порушених прав amicus curiae є дуже актальним, адже до Уповноваженого доволі часто надходять запити щодо надання незалежної фахової правової оцінки з тих чи інших питань. Тому для Офіса Омбудсмана важливо виступати у якості незалежного арбітра або третьою стороною у вирішенні конфліктів та надавати відповідні правові висновки”, – наголосила Людмила Денісова.

В ході зустрічі Омбудсман Литовської Республіки пан Аугустінас Нормантас відзначив професійність команди Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Він наголосив, що Омбудсман повинен мати законодавчо закріплені повноваження контролю за належним виконанням функцій державних інституцій.

“У 2004 році у литовському законодавстві була закріплена норма, яка дозволила Омбудсману контролювати належне виконання функцій державними інституціями. На сьогоднішній день процент виконання рекомендацій Омбудсмана посадовими особами збільшився з 68% до 95%. Це говорить про ефективність даних повноважень Омбудсмана, які ми і запропонували українським колегам”, – зазначив пан Нормантас.

Також присутні обговорили напрацьовані законодавчі пропозиції з питань захисту персональних даних та доступу до публічної інформації, питання медіації як інструмента відновлення порушених прав, а також рекомендації щодо конкретних процедур для ефективного моніторингу дотримання відповідними сторонами законодавства у сфері оприлюднення інформації про проведення державних закупівель.

Джерело: Українське право
589
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА