Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
04.09.2019
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

РОЗСЛІДУВАННЯ ЗЛОЧИНУ ЗАВЕРШЕНЕ, АЛЕ СТРОКИ ДАВНОСТІ МИНУЛИ. ЧИ ДІЄ ПРЕЗУМПЦІЯ НЕВИНУВАТОСТІ?

Особа уникла кримінальної відповідальності через те, що минули строки давності. Втім її зв’язок із злочином було прямо відображено в обвинувальних вироках щодо інших осіб. Чи діє в такій ситуації презумпція невинуватості?

Рішення у справі «Янушкявічене проти Литви» (заява № 69717/14) ухвалив Європейський суд з прав людини, передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Пані Віду Янушкявічене та інших осіб підозрювали у злочинах, пов’язаних із шахрайством, у складі організованої групи. Розслідування було розділене на частини і проведено кілька судових розглядів. У різний час суди визнали підсудних (крім Янушкявічене) винними. У цих рішеннях містилися твердження про те, що Янушкявічене та інші отримували підроблені рахунки та готівку, а також те, що вони діяли спільно.

Хоча проти жінки також були висунуті остаточні звинувачення, а справу було передано до суду, останній припинив провадження як погашене давністю.

Янушкявічене поскаржилася до Європейського суду з прав людини зокрема на те, що вона не мала можливості оскаржити судові рішення проти третіх осіб. А ці рішення порушували її право на презумпцію невинуватості.

Суд у Страсбурзі розглянув цю скаргу відповідно до статті 13 (право на ефективний засіб правового захисту) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та констатував відсутність порушення гарантій.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Янушкявічене проти Литви» (заява № 69717/14) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
532
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА