Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
21.10.2019
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

РОЗВИТОК МІСТА ВАЖЛИВІШИЙ ЗА ПОТРЕБИ РЕЛІГІЇ, – ЄСПЛ

Інтерес суспільства в раціональному розвитку міст не може бути витіснений потребами богослужіння релігійної громади.

Такого висновку дійшов Європейський суд з прав людини у справі «Пантеліду проти Греції» (заява № 36267/19), передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Конгрегація «Справжніх православних християн» привласнила публічну зелену зону, що належала національному військово-морському флоту Греції і перетворила її на місце поклоніння. Поліція очистила територію для будівництва мечеті, робота над якою вже почалася. Тож доступ до церкви, яку відвідувала Катерина-Беатріче Пантеліду був заборонений.

Пантеліду та інші віряне подали позов про скасування такого рішення, але програли справу. Церква була знесена.

Тоді Пантеліду звернулася до ЄСПЛ. Вона скаржилася на порушення права, гарантованого ст. 9 (право на свободу думки, совісті та релігії) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод. Заявниця стверджувала, що їй перешкоджали дістатись до місця її поклоніння.

У Страсбурзі зауважили, що інтерес суспільства в раціональному розвитку міст не може бути витіснений потребами богослужіння релігійної громади, яка свавільно захопила публічну зону з метою встановлення та експлуатації місця поклоніння в порушення відповідного плану міського розвитку. Як наслідок, з урахуванням меж розсуду, якими користуються держави в сфері регіонального та міського планування та розвитку, ЄСПЛ постановив, що оскаржений захід в принципі був обґрунтованим і пропорційним переслідуваним цілям.

З урахуванням цього Високі судді постановили, що заява була явно необґрунтованою.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Пантеліду проти Греції» (заява № 36267/19) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
318
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА