Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
30.10.2019
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

ШАХРАЮ, ЩО ІМІТУВАВ КІЛЬКА ДТП, ВИПЛАТЯТЬ 8 ТИС. ЄВРО, БО СУД НЕ ДАВ ДОПИТАТИ СПІЛЬНИКІВ

Заробляти гроші можна не лише на фіктивних дорожньо-транспортних пригодах, стягуючи страхові виплати, але й (коли тебе викрили та засудили) на порушеннях, допущених під час судового розгляду кримінальної справи.

Це у Європейському суді з прав людини довели двоє шахраїв. Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «Оддон та Печчі проти Сан-Марино» (№ 26581/17 та 31024/17), передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Девід Оддон, Алессандро Печчі заробляли на хліб тим, що імітували дорожньо-транспортні пригоди та стягували кошти зі страхових компаній. Коли поліція запідозрила шахрайство та відкрила кримінальне провадження, участь у цій схемі підтвердили двоє їхніх спільників, маючи намір пом’якшити собі покарання.

Ці спільники були присутні на одному судовому засіданні, де визнали свою вину, і вже не брали участі в наступних слуханнях. Тож Оддон та Печчі не мали змоги допитати їх. Зрештою, всі четверо були засуджені і вирок підтвердила апеляція (щоправда одному із спільників пощастило – справа в його частині була погашена давністю).

І в першій, і в другій інстанції судді встановили, що заяви спільників були підтверджені іншими доказами (записами телефонних розмов між обвинуваченими до та після аварій, а також тим фактом, що дві ДТП відбулися на одній вулиці з тим самим водієм та пасажирами). Хоча шахраї просили відновити розслідування для того, щоб провести перехресний допит спільників, їхні клопотання не мали успіху. Судді зазначили, що згідно з національним законодавством обвинувачений не може провести перехресний допит спільника.

Оддон та Печчі вирішили поскаржитися на несправедливість кримінального провадження до ЄСПЛ. Вони послались на статтю 6 §1 та 3 (d) (право на справедливий судовий розгляд та право на присутність та допит свідків) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

У Страсбурзі знайшли претензії достатньо обґрунтованими, констатували порушення конвенційних гарантій та призначили 8000 євро відшкодування моральної шкоди Оддону. Печчі вимог справедливої сатисфакції не подавав.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Оддон та Печчі проти Сан-Марино» (№ 26581/17 та 31024/17) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
408
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА