Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
14.12.2020
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

ШКОДУ ВІД СУСІДСТВА З ВІДДІЛКОМ ПОЛІЦІЇ ЄСПЛ ОЦІНИВ У € 5 ТИС.

Галасливі сусіди – проблема, що добре відома мешканцям квартир у місті. Іноді її вдається вирішити шляхом виклику поліції. Але як бути, коли цим сусідом є відділок поліції, який не зважає на повагу до приватного життя?

Проблеми співмешкання правоохоронців та приватних осіб стали предметом розгляду Європейського суду з прав людини, який ухвалив рішення у справі «Євгеній Дмітрієв проти Росії» (№ 17840/06), повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Протягом 13 років (з 1995 по 2008 рік) Євгеній Дмітрієв разом із родиною проживав багатоквартирному будинку, цокольний поверх у якому займав місцевий відділок поліції та камери для тимчасового ув’язнення.

Він готував і подавав скарги (в тому числі колективні) на шум та сміття від правоохоронців, але безуспішно – влада вважала переміщення відділку неможливим.

Тоді Дмітрієв подав позов і у 2000 році суд визнав порушення його права «на мирний відпочинок» та ухвалив, що органи влади повинні знайти рішення протягом року. Але відмовив у відшкодуванні моральної шкоди.

Рішення виконане не було і чоловік подав скаргу на це. Втім, ця скарга була відхилена.

У 2006 році орган захисту прав споживачів провів інспекцію будинку та дійшов висновку, що органи влади не дотримувалися санітарних норм та правил, зокрема, щодо сміття. Крім того, з підвалу було чути стукіт та шум працюючих двигунів поліцейських автомобілів.

Зрештою Дмітрієв продав свою квартиру. Та звернувся до Європейського суду з прав людини. Він стверджував, що шум та інші неприємності від відділку поліції протягом більш ніж 13 років складали втручання в його право на повагу до приватного життя та житла та порушували ст. 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Хоча на час розгляду справи був затверджений проект та бюджет будівництва нового відділку поліції, суд у Страсбурзі констатував порушення конвенційних гарантій та присудив заявникові 5 тис. євро відшкодування моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Євгеній Дмітрієв проти Росії» (№ 17840/06) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
254
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА