Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
03.09.2019
АВТОР: Закон і Бізнес

Слідчим дадуть право розслідувати злочини безкінечно довго

У найкращих традиціях останніх років новий глава держави вирішив долучитися до вдосконалення кримінального процесу. Одних нововведень давно чекають адвокати, від інших зрадіють слідчі та прокурори.

Президентський проект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства» (№1009) частково дублює положення документа, який розробляла попередня влада і на вади якого звертав увагу «ЗіБ» (№27).

До позитивів, напевне, слід віднести положення, що дозволять стороні захисту самостійно звертатися по експертні висновки. Або клопотати про це перед слідчим суддею за певних умов, якщо, наприклад, немає грошей на її проведення. Водночас слідчі отримають таке саме право і навіть обов’язок залучати експертів без звернення до суду.

Так само, не звертаючись до суду, прокурори відповідного рівня матимуть право подовжувати строки досудового розслідування. Причому обчислюватимуться вони не з моменту внесення відомостей до ЄРДР, а тільки з дня вручення підозри. Провадження, в яких не знайдуть підозрюваних, не закриватимуться, аж доки не закінчаться строки притягнення до кримінальної відповідальності.

Принагідно уточнюється порядок такої процедури стосовно осіб зі спеціальним статусом. Підозру зможе вручати не тільки Генеральний прокурор чи його заступник, керівник регіональної прокуратури, а й звичайний слідчий — за відповідним дорученням.

Крім того, суд отримає право обмежувати в часі

вступні промови адвокатів. А прокурор не зачитуватиме обвинувального акта у повному обсязі.

Джерело: Закон і Бізнес
784
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА