Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
02.04.2020
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

СМЕРТЬ У СІЗО ЕКС-ЧЕМПІОНА З ДЗЮДО ЄСПЛ ОЦІНИВ У €40 ТИС.

Сім’я Кантарагіу (два сини та батько) були заарештовані за підозрою у вбивстві та поміщені в СІЗО.

Василе Кантарагіу скаржився на жорстоке поводження поліції, але прокуратура припинила кримінальне розслідування, встановивши відсутність порушень. Його 21-річний брат, колишній чемпіон з дзюдо серед юніорів, поскаржився співробітникам в’язниці на біль в животі та головні болі. Його доставили у лікарню, де він помер.

Прокуратура відкрила кримінальне розслідування, але зупинила його через неможливість встановити причину розриву дванадцятипалої кишки. Скарги брата та батька були відхилені.

Суд визнав членів сім’ї винними у злочині (провадження проти померлого припинили). Пізніше Верховний Суд скасував вирок виявивши, що обвинувачені зазнали жорстокого поводження під час їх тримання під вартою. Після нового розгляду суди знову визнали чоловіків винними. Цього разу Верховний Суд визнав доведеним, що обвинувачені зазнали жорстокого поводження, що не було проведено ефективного розслідування цього питання, а також те, що в провадженні проти них було неможливо покладатися на їх заяви.

Тоді Василе Кантарагіу звернувся до ЄСПЛ, передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect». Він скаржився на жорстоке поводження з його братом, його смерть під час тримання під вартою та на неефективне розслідування.

Суд у Страсбурзі констатував порушення ст. 2 (право на життя) та ст. 3 (жорстоке поводження) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, в тому числі, в частині розслідування, а також присудив 40 тис. євро компенсації завданої моральної шкоди.

З прес-релізом рішення ЄСПЛ у справі «Кантарагіу проти Молдови» (заява № 13013/11)у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
343
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА