Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
20.08.2020
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

СПЕЦКОНФІСКАЦІЯ ПОРУШИЛА ГАРАНТІЇ ЗАХИСТУ ПРАВА ВЛАСНОСТІ

Компанія Credit Europe Leasing Ifn SA здавала в оренду вантажівки, фургони та металеві кіоски фірмі S.C. Через невиконання останньою своїх зобов’язань, компанія розірвала договори і висунула вимогу про повернення майна.

Однак через кримінальне розслідування, у якому фігурувала S.C., прокуратура ухвалила рішення про вилучення активів, що належали компаніям, пов’язаним з цією фірмою. Серед таких активів були і транспортні засоби Credit Europe Leasing Ifn SA та деякі її металеві кіоски.

Компанія оскаржила це рішення, але безуспішно. Адже процесуальний закон дозволяв арешт активів у будь-якої третьої сторони з метою подальшої спеціальної конфіскації.

Пізніше Управління з розслідування організованої злочинності та тероризму, яке вело справу, скасувало рішення про арешт активів, втім майно не було повернуто.

Credit Europe Leasing Ifn SA звернулася до Європейського суду з прав людини, передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Компанія скаржилася на втручання в її права власності всупереч, зокрема, статті 1 Протоколу № 1 (захист власності) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Суд у Страсбурзі погодився із доводами заявника та констатував порушення конвенційних гарантій.

В частині застосування ст. 41 Конвенції стосовно справедливої компенсації ЄСПЛ вирішив, що це питання не було готове для вирішення і відклав його на пізнішу дату.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Credit Europe Leasing Ifn SA проти Румунії» (№ 38072/11)у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
286
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА