Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
28.10.2020
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

СПОРТИВНИЙ АРБІТРАЖ ЧИ СУД? КОЛИ СПІР ЗАХОДИТЬ В ПАТОВУ СИТУАЦІЮ

Баскетболіст виграв спортивний арбітраж, але його клуб відмовився виконувати рішення. Суд, куди звернувся спортсмен за захистом, умив руки, пославшись на необхідність виконавчого провадження.

У ситуації розбирався Європейський суд з прав людини у справі «Гогіч проти Хорватії» (заява № 1605/14), повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

У 2005 році Іван Гогіч звернувся до національного органу федерації баскетболу скасувати його контракт із клубом та виплатити заборгованість. Федерація задовольнила запит спортсмена та зобов’язала клуб сплатити 14,5 тис. євро. Клуб подав апеляцію до Арбітражного суду федерації баскетболу Хорватії, яка не була задоволена. Проте клуб відмовився виконувати арбітражне рішення.

В 2008 році І.Гогіч подав цивільний позов про виплату заборгованої суми. Але суди визнали позов неприйнятним – спортсмен мав відкривати виконавче провадження, а не звичайне цивільне. Спортсмен продовжив виконавче провадження, але зрештою верховний суд визнав це неналежним процесуальним шляхом. Конституційна скарга також була визнана неприйнятною як явно необґрунтована.

І.Гогіч звернувся до Європейського суду з прав людини. Посилаючись зокрема на ст. 6 §1 (право на справедливий судовий розгляд) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, він скаржився на те, що не мав можливості вирішити справу по суті.

Суд у Страсбурзі констатував порушення Конвенції і присудив 16,6 тис. євро матеріальної шкоди та 6 тис. євро – моральної.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Гогіч проти Хорватії» (заява № 1605/14) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
241
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА