Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
21.07.2021
АВТОР: Юридичний вісник України

Суд вперше в Україні визнав електросамокат транспортом

Шевченківський районний суд Запоріжжя визнав електросамокат транспортним засобом у справі про наїзд на пішохода, що знаходився на тротуарі.

Про це повідомляє профільне видання «Я і Закон» з посиланням на судову установу. Згідно з ухвалою суду, електросамокат – це транспортний засіб, призначений для перевезення людей і (або) багажу, зі встановленим на ньому спеціальним обладнанням або механізмами. Відповідно до пункту 11.13 Правил дорожнього руху, забороняється рух транспортних засобів по тротуарах і пішохідних доріжках.

Суд виніс обвинувальний вирок і визнав водійку самоката винною у порушенні діючих правил на транспорті (ст. 291 Кримінального кодексу України). Її засуджено на один рік позбавлення волі, але покарання замінили відбуванням випробувального терміну на один рік. Також суд частково задовольнив цивільний позов і стягнув з обвинуваченої 127 тисяч гривень штрафу. З яких – 102 тисячі гривень компенсації матеріальної шкоди, 23 тисячі моральної шкоди і 2 тисячі – на юридичну допомогу.

Додамо також, що до Верховної Ради внесли два законопроекти, які встановлюють правила руху для водіїв електросамокатів та іншого мобільного електротранспорту (сігвеїв, гіроскутерів і моноколес). Проекти законів № 5731 і № 5732 були подані на розгляд парламенту 5 липня. Так законопроектом № 5731 пропонується заборонити керувати електросамокатом людям молодше 16 років. Вони мають право їздити по спеціальних велодоріжках, а якщо їх немає – по краю проїжджої частини дороги, вулиці або узбіччя.

Користувачі електротранспорту мають використовувати справний транспорт, а також зобов’язані будуть надягати застебнутий мотошлем для поїздки. Окрім того, вони не повинні відволікатися від водіння або перевозити вантажі, що заважають керувати транспортним засобом. Іншим законопроектом (№ 5732) пропонується карати водіїв електротранспорту за порушення ПДР штрафами в 20 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (340 грн). Якщо водій порушив правила, будучи п’яним, цей штраф зростає до 40 неоподатковуваних мінімумів (680 грн).

Джерело: Юридичний вісник України
251
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА