Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
02.10.2018
АВТОР: Українське право

СУДДІ, ПРОКУРОРИ ТА АДВОКАТИ РОЗРОБЛЯТЬ КОДЕКС ПРОФЕСІЙНОЇ ЕТИКИ

Голови Ради суддів України, Ради адвокатів України та Ради прокурорів України підписали спільну резолюцію «Професійна етика правосуддя», що обговорювалася на спільному засіданні інституцій 21 вересня 2018 року. Про це повідомила прес-служба РСУ.

Зокрема, Резолюцією передбачено створення Координаційного комітету правосуддя та робочої групи з представників органів суддівського, адвокатського та прокурорського самоврядування для розробки Кодексу професійної етики та визначення спільних етичних принципів у сфері правосуддя. Координатором робочої групи визначено голову Комітету Ради суддів України з питань дотримання етичних норм, запобігання корупції і врегулювання конфлікту інтересів Єгора Краснова.

Сторонами, підписантами Резолюції наголошено, що випадки впливу, тиску, втручання будь-кого, у будь-якій формі у здійснення правосуддя судами та суддями, випадки приниження авторитету судової влади та дискредитації суддів народними депутатами, посадовими особами органів державної влади, безпідставні публічні звинувачення судів та суддів (без наведення конкретних фактів) у протиправній діяльності, вплив на суддів з боку правоохоронних органів шляхом реєстрації кримінальних проваджень, зокрема, за ухвалення завідомо неправосудних рішень і подальшого тривалого нездійснення щодо них досудового розслідування, призводять до порушення гарантій незалежності судової влади, ставлять під сумнів утвердження принципу верховенства права в Україні та підривають основи правопорядку в державі.

Учасники зустрічі також наголосили на неприпустимості силового тиску на представників системи правосуддя – суддів, адвокатів та прокурорів. Події останнього часу, а саме погрози на адресу суддів Шевченківського районного суду міста Києва шляхом повідомлень в одному з відомих месенджерів, збройний напад на помешкання судді Деснянського районного суду міста Києва та її чоловіка адвоката, внаслідок чого останній отримав вогнепальні поранення, та інші подібні випадки, показують, що представники інституцій системи правосуддя все частіше стають жертвами протиправних дій, які несуть загрозу їхньому та членам їх сімей, життю і здоров’ю, що в свою чергу загрожує засадам незалежності судової влади.

З цього приводу учасники зустрічі погодились з пропозицією Голови РАУ Лідії Ізовітової про проведення 26 жовтня 2018 року спільного засідання для обговорення стану незалежності всіх представників інституцій системи правосуддя та механізмів, які б забезпечили безпеку всіх учасників судових процесів в Україні.

Джерело: Українське право
812
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА