Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
13.10.2020
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

СВОБОДУ НЕ ДАЮТЬ, ЇЇ БЕРУТЬ! ЄСПЛ ПРИСУДИВ €3 ТИС. ЗА ПОПЕРЕДЖЕННЯ, ВИНЕСЕНЕ ПРОКУРОРОМ

У 2008 році в Краснодарському краї РФ був прийнятий закон «Про заходи щодо профілактики бездоглядності та правопорушень неповнолітніх». Він викликав неоднозначну реакцію суспільства: наприклад, через те, що вводив комендантську годину для неповнолітніх в нічний час.

У квітні 2009 року Карастельови стали проводити мітинги проти цього закону, передає передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect» з посиланням на «Меморіал».

Влада розцінила цю активність як пропаганду порушень серед неповнолітніх. Прокуратура винесла правозахисникам три попередження за мітинги і, зокрема, за гасло «свободу не дають, свободу беруть» – його правоохоронці оцінили як екстремістське.

На одному з мітингів до Вадима Карастельова підійшли поговорити двоє підлітків. Пізніше у зв’язку з цим правозахисника звинуватили в тому, що він закликав неповнолітніх брати участь в мітингах.

У червні 2009 року Карастельови оскаржили попередження до суду. Вони вказали, що проводили мітинги як приватні особи, а попередження їм винесли як посадовим особам – керівникам «Новоросійського комітету». Оскільки в попередженні йшлося про те, що організацію можуть закрити, правозахисники сприйняли це як тиск. Заявники також відзначили, що мали право критикувати закон і проводити мітинги з цього приводу. Суд відхилив їх скаргу, що підтвердила вища інстанція.

У вересні 2009 року влада зверталася з позовом до суду про ліквідацію «Новоросійського комітету», проте потім позов відкликали.

Проти керівників організації також порушували адміністративні справи через відсутність реакції на попередження прокуратури. До адміністративної відповідальності їх не притягали, але справи закриті не були. Карастельови намагалися домогтися, щоб попередження визнали незаконними, але безуспішно.

У березні 2010 року вони звернулися до ЄСПЛ.

6 жовтня 2020 року ЄСПЛ визнав порушення статей 6 (право на справедливий суд) і 10 (право на свободу слова) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Вадиму Карастельову присуджено компенсацію в розмірі 3 000 євро.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
205
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА