Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
23.09.2020
АВТОР: BARRISTERS

Тюремне ув’язнення за викрадення авто – Президент України Володимир Зеленський підписав Закон

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до статті 289 Кримінального кодексу України щодо протидії незаконному заволодінню транспортним засобом» № 875-IX. Про це повідомляють в Офісі Президента. Даний закон Рада ухвалила 3 вересня.

Замість штрафів тепер передбачено кримінальне покарання:

– позбавлення волі від 3 до 5 років за викрадення авто;

– від 5 до 8 років за викрадення з застосування електричних пристроїв;

– від 8 до 12 років за викрадення вчинений організованою групою, або з застосуванням насильства.

«Тепер незаконне заволодіння транспортним каратиметься не штрафом, а обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк. Окрім того, встановлено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років з конфіскацією майна або без такого за незаконне заволодіння автівкою з використанням електронних пристроїв для втручання в роботу технічних засобів охорони, або якщо предметом незаконного заволодіння є транспортний засіб, вартість якого становить від 100 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян», – йдеться у повідомленні.

Варто додати, що покарання буде ще більш суворим, якщо такі протиправні дії будуть, вчинені організованою групою або поєднані з насильством, небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або якщо предметом незаконного заволодіння є транспортний засіб, вартість якого у 250 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до 12 років з конфіскацією майна або без такої.

Джерело: BARRISTERS
224
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА