Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
29.08.2019
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

У РАЗІ СМЕРТІ ЗАЯВНИКА, ЩО ВИГРАВ СУД, ЄСПЛ МАЄ ПЕРЕГЛЯНУТИ РІШЕННЯ ЗА ПРАВИЛОМ 80 РЕГЛАМЕНТУ

Ігор Родіонов, який виграв у Європейському суді з прав людини справу проти Росії, помер. І мати заявника, будучи спадкоємицею, не змогла домогтися виконання рішення національними органами в частині отримання сум, присуджених покійному.

Інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect» вже публікував інформацію про цю справу. Нагадаємо, в рішенні у справі «Родіонов проти Росії» (№ 9106/09) суд у Страсбурзі встановив низку порушень конвенційних гарантій, а саме:

статті 5§3

статті 5§4

статті 6§1 та 3 (b) і (c)

статті 8 окремо та разом зі статтею 13

статті 10

статті 34

Зокрема, ЄСПЛ дійшов цікавого висновку про те, що навіть за наявності очевидних доказів вчинення злочину при затриманні на місці злочину, правоохоронці повинні дотримувати всіх гарантій прав підозрюваного в контексті концепції справедливого суду, зокрема, при затриманні «на гарячому» в підозрюваного має бути адвокат.

З урахуванням усіх допущених порушень ЄСПЛ присудив справедливу сатисфакцію у розмірі 12,7 тис. євро компенсації моральної шкоди та 3,5 тис. євро компенсації понесених видатків та витрат.

Тетяна Родіонова (мати померлого заявника) звернулася до ЄСПЛ про перегляд рішення згідно з Правилом 80 Регламенту Суду, яке регулює питання клопотання про перегляд судового рішення:

  1. Будь-яка сторона в разі виявлення факту, який за своїм характером міг би мати вирішальне значення і який у той час, коли проголошувалося судове рішення, був невідомий Суду і підставно не міг бути відомий цій стороні, може впродовж шестимісячного строку після того, як ця сторона дізналася про такий факт, звернутися до Суду з клопотанням переглянути це рішення.
  2. У клопотанні має бути зазначено, яке саме рішення потребує перегляду, та має міститися інформація, необхідна для підтвердження того, що було дотримано умов, викладених у пункті 1. До нього додаються копії всіх підтверджувальних документів. Клопотання та підтверджувальні документи подаються до канцелярії.
  3. Попередній склад палати з власної ініціативи може прийняти рішення відхилити клопотання, мотивуючи це тим, що немає підстав для розгляду. Якщо неможливо сформувати палату в попередньому складі, голова палати доповнює або повністю формує її шляхом жеребкування.
  4. Якщо палата не відхилить клопотання, Секретар повідомляє про нього іншу сторону чи сторони і пропонує їм подати письмові зауваження в межах строку, встановленого головою палати. Голова палати також призначає дату слухання, якщо палата вирішить проводити його. Палата вирішує це питання шляхом ухвалення судового рішення.

Європейський суд з прав людини вирішив переглянути своє рішення від 11 грудня 2018 року і постановив, що присуджені суми відшкодування моральної шкоди та видатків і витрат Росія повинна виплатити пані Родіоновій.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Родіонов проти Росії», перегляд (№ 9106/09) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
510
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА