Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
17.04.2019
АВТОР: hromadske.ua

У Росії прокурори просять зробити закритим засідання суду щодо українських моряків: адвокати проти

У Лефортівському суді Москви розпочалося засідання, де розглядають продовження запобіжного заходу 24-м українським військовополоненим морякам. Сторона обвинувачення просить закрити засідання, наголошуючи, що під час нього буде озвучена інформація, розголошення якої може нашкодити слідству.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського з місця події.

Партнер АО «BARRISTERS» Ілля Новіков заперечує, наголошуючи, що підстави для закриття засідання відсутні.

Сторона захисту наполягає, що це зловживання з боку слідства і публічність процесу не зашкодить, а жодної секретної інформації в матеріалах немає.

Крім того, адвокати просять змінити підслідність справи й передати її до військового суду.

Журналістка Громадського поспілкувалася з частиною моряків перед засіданням суду.

Нагадаємо, зранку 25 листопада 2018 року українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада їх вивезли до СІЗО Москви.

16 січня Лефортовський суд Москви продовжив термін тримання під вартою всім 24 полоненими українським морякам до 24 та до 26 квітня 2019 року.

 

Джерело: hromadske.ua
579
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА