Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
01.06.2021
АВТОР: apnews.com, hromadske.ua

У Вірджинії достроково відправили собак-шукачів на пенсію через легалізацію марихуани.

В американському штаті Вірджинія поліцейських собак достроково відправили на пенсію.

У квітні 2021 року там ухвалили закон, який дозволяє зберігати до однієї унції марихуани з рекреаційною метою. Тепер поліція не може проводити обшук, якщо службовий собака відчув запах канабісу.

Про це заявив шериф округу Бедфорд Майк Міллер, пише Associated Press.

Поліцейські почали купувати нових собак та навчати їх шукати тільки заборонені наркотики: кокаїн, героїн, метамфетамін тощо. Ті департаменти США, які не можуть дозволити собі витратити близько 15 тисяч доларів на придбання нових собак, розпускають свої кінологічні підрозділи.

Собаки, навчені виявляти наркотики, шукають не якусь конкретну речовину, а їх усі, тому неможливо сказати, що саме відчув пес — марихуану чи незаконний наркотик. Майк Міллер каже, що адвокати користуються цим у суді, щоб оскаржити законність обшуку.

Офіс Міллера вже звільнив одного собаку. Натомість вони придбали нового пса, не привченого до запаху марихуани — він буде шукати інші наркотики. Поліцейський каже, що хотів би купити ще одного собаку, але не знає, коли на це знайдуться гроші в бюджеті.

Нагадаємо, що навесні 2020 року у Вірджинії декриміналізували зберігання марихуани — тепер воно не буде каратися тюремним ув’язненням і великими штрафами. Тепер штраф за зберігання до однієї унції канабісу (28,3 грама) становить $25 (приблизно 620 грн).

До цього зберігання такої ж кількості марихуани каралося штрафом до $500 (приблизно 12 500 грн), а також можливим позбавленням волі на строк до 30 днів.

Джерело: apnews.com, hromadske.ua
134
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА