Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
05.02.2019
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

УГОДИ У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОВАДЖЕННІ: ПАРЄ НАГОЛОШУЄ НА НЕОБХІДНОСТІ МІНІМАЛЬНИХ СТАНДАРТІВ

Широкі повноваження прокуратури в системах кримінального судочинства деяких країн Східної Європи необхідно врівноважувати більш сильною стороною захисту та більш активною роллю суду. В іншому випадку переговори про визнання вини можуть перетворитися у шантаж.

Про це йдеться в Резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи №2245 (2018), яка стосується практики укладання угод про визнання вини. Документ був прийнятий в жовтні 2018 року. Його переклад українською мовою публікує інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

У Резолюції, зокрема, зазначається, що впровадження у кримінальний процес угод і систем відмови від судового розгляду в країнах колишнього СРСР, пов’язано, почасти, із зусиллями США з упровадження процедури американського зразка в рамках наданої технічної допомоги в ході реформування судових систем.

Однак через істотні відмінності у системах кримінального судочинства у Європі і США таке запозичення загрожує ризиками, які необхідно нейтралізувати, щоб звести до мінімуму зловживання.

У документі вказується на серйозні недоліки систем відмови від судового розгляду.

З текстом резолюції ПАРЄ №2245 (2018) «Укладання угод у кримінальному провадженні: необхідність мінімальних стандартів для систем відмови від судового розгляду» у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
444
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА