Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
05.06.2020
АВТОР: Леонід Лазебний

Ухвала суду першої інстанції про залишення без розгляду заяви про відвід судді не підлягає оскарженню окремо від рішення суду

11 березня 2020 р. Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду у справі № 2-5151/09 залишив без задоволення касаційну скаргу позивача, який в першій інстанції пропустив строк на подання заяви про відвід судді, а в апеляційній інстанції оскаржував ухвалу про залишення заяви без розгляду.

Особа звернулась до суду з позовом до Державного підприємства про визнання незаконними та скасування наказів, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Справа розглядалася судами неодноразово. При новому розгляді справи позивач подав до суду першої інстанції заяву про відвід судді через наявний конфлікт інтересів під час розгляду цієї справи.

Ухвалою районного суду заяву залишено без розгляду з тих мотивів, що заявником пропущено процесуальний строк, визначений ч. 3 ст. 39 ЦПК України, на подання заяви про відвід судді, а заяви про поновлення указаного строку позивачем не подано.

Ухвалою апеляційного суду провадження за скаргою на ухвалу районного суду закрито, оскільки ухвала суду першої інстанції про залишення без розгляду заяви про відвід не підлягає оскарженню окремо від рішення суду та заперечення на вказану ухвалу включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

У касаційній скарзі позивач зазначав, що в апеляційному порядку ним оскаржувалась ухвала суду першої інстанції, яка входить до переліку ухвал, які підлягають оскарженню окремо від рішення суду, передбаченого ч. 1 ст. 353 ЦПК України, а тому суд апеляційної інстанції безпідставно закрив апеляційне провадження.

Залишаючи без задоволення касаційну скаргу, Верховний Суд зазначив, що в переліку ухвал суду першої інстанції, які можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від рішення суду відповідно до ч. 1 ст. 353 ЦПК України, немає такої ухвали, як ухвала про залишення без розгляду заяви про відвід судді у справі.

Отже, зазначена ухвала суду першої інстанції не може бути оскаржена в апеляційному порядку до ухвалення рішення суду по суті спору й окремо від цього рішення.

Повний текст рішення

Джерело: lexinform.com.ua
411
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА