Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
21.07.2021
АВТОР: Loyer

Уникнути покарання за всяку ціну

На що тільки не йдуть правопорушники, а іноді і їх адвокати, щоб позбутися доказів своєї провини чи уникнути покарання. Але деякі з їх способів можуть хіба лиш розсмішити.

Ми вирішили зібрати декілька курйозних випадків, коли правопорушники намагалися втекти від правосуддя та відповідальності.

Безкоштовне стокове фото на тему «Анонімний, бізнес, вуаль»

Та ми просто манекени

У 2000-х роках злодії залізли в продуктовий магазин, розбивши вітрину. Коли під’їхав патрульний автомобіль, горе-грабіжники намагалися прикинутися манекенами у вітрині цього магазину.

Однак таку хитрість тут же розкрили, й злодіїв затримали.

Глухий грабіжник

У 1995 році Клаус Шмідт увійшов до відділення одного з берлінських банків, дістав пістолет та зажадав грошей.

Професійно ввічливий банківський службовець запитав його: «Вам потрібна сумка?». На це грабіжник відповів: «Ти до біса правий, це справжній пістолет!»

Зрозумівши, що грабіжник погано чує, клерк не побоявся натиснути кнопку сирени. Поліція увірвалася у відділення через 5 хвилин та затримала Клауса.

Пізніше невдаха-грабіжник подав до суду на банк, заявивши, що касир не повинен отримувати вигоду з його фізичної вади.

Безкоштовне стокове фото на тему «вогонь, гарячий, головка сірника»

Не розумом, так вогнем

У 2018 році троє молодих людей намагалися викрасти автомобіль, за їхніми словами, щоб покататися. Однак завести машину викрадачам не вдалося, та й відкотити її вони не змогли.

Щоб приховати сліди невдалої спроби викрадення, хлопці підпалили автомобіль. Але й це не допомогло їм уникнути відповідальності: менш ніж через три тижні викрадачів затримали працівники правоохоронних органів.

Манна небесна

В Ізраїлі двоє чоловіків вкрали з інкасаторської машини мішок з грошима та втекли. Незабаром поліція вийшла на слід зловмисників.

Коли поліцейські прибули, щоб заарештувати злочинців, ті стали викидати гроші з вікна квартири. Так злодії намагалися позбутися доказів своєї провини. Уявіть здивування перехожих, коли гроші буквально посипалися на них з неба. Про подальшу долю викинутих грошей ЗМІ не повідомляють.

Безкоштовне стокове фото на тему «варварський, віслюк, дика природа»

Або продуманий план, або віслюк

Колумбійська банда вирішила пограбувати місцевий універмаг, проте не подбала про транспортний засіб, щоб втекти з місця злочину.

В останній момент вони викрали десятирічного осла Хаві. Грабіжники склали все награбоване та спробували відбуксувати видобуток в безпечне місце, однак Хаві навідріз відмовився співпрацювати.

Віслюк не лише зостався на місці, а ще й зняв такий галас, що поліція, яка ще не знала про пограбування, примчала на місце та заарештувала всю компанію.

Безкоштовне стокове фото на тему «420, 911, lapd»

Підвело почуття гумору

Одного разу злодій проник вночі в один з будинків в Сан-Бернардіно, Каліфорнія. Раптово зловмисник почув голоси, що доносилися зі спальні на другому поверсі.

Розмовляли господарі будинку — чоловік розповідав дружині про якусь смішну подію на роботі. Історія вийшла настільки потішною, що розсмішила й грабіжника. Почувши здавлений сміх, що доносився з вітальні, подружжя негайно викликало поліцію. Злодій підслухав смішну історію та видав себе.

Сам віддав пістолет

До одного з лондонських банків увійшов чоловік в масці, з пістолетом в одній руці та сумкою в іншій. Грабіжник сповістив всіх про пограбування, зажадав 700 000 фунтів готівкою і простягнув касирові … пістолет. Пішла незручна пауза.

Коли бандит усвідомив свою помилку, клерк вже цілився в нього з його ж зброї. Грабіжник кинувся до виходу та зник на велосипеді одного зі співробітників банку.

Грабители раскрасили лица маркерами

Розфарбували обличчя маркерами

Джоуї та Метью були квартирними злодіями. Вирушаючи на чергову справу, вони замість того, щоб одягнути звичайні в таких випадках шапки з прорізами для очей або панчохи, розфарбували один одному лиця чорним маркером.

Відмити сліди маркера їм не вдалося навіть через кілька днів. Поліцейські затримали їх на вулиці через їх підозрілий вигляд та відвезли до відділку. Відбитки пальців молодих людей збіглися зі зразками, взятими в декількох пограбованих квартирах.

Грабитель Деннис Хокинс из Питтсбурга не стал брить бороду и попался

Накладні груди, перука та борода

Денніс Хокінс з Піттсбурга вжив усіх заходів, щоб замаскуватися під час пограбування. Його маскування складалося зі світлої жіночої перуки, накладних грудей та широких яскравих штанів. З якоїсь причини він забув збрити вуса та борідку, які в поєднанні з іншими деталями перетворили його в одну велику особливу прикмету.

Незабаром після того, як поліція оприлюднила деталі зовнішності грабіжника, працівник заправки повідомив, що схожа особистість намагається викрасти автомобіль.

Не замів, а змив докази

Бували випадки, коли обвинувачені, вже перебуваючи під слідством, намагалися знищити матеріали кримінальної справи.

Наприклад, один з них при ознайомленні з матеріалами справи вирвав кілька листів та змив їх в унітаз. Однак це не допомогло: слідчий відновив знищені листи, і обвинуваченого притягнули до відповідальності за статтею про шахрайство.

Результат понад усе

Іноді й адвокати намагаються допомогти своїм підзахисним уникнути покарання або хоча б його зменшити незвичайними способами.

Один адвокат намагався вкрасти речові докази, але його зупинив слідчий. Інший захисник сховав документи, які компрометували його клієнта, собі в штани, вважаючи, що таким чином він полегшить долю свого підзахисного.

Безкоштовне стокове фото на тему «виделка, ніж, посуд»

Замість вечері

З незрозумілої причини найпоширеніший спосіб, яким правопорушники намагаються знищити докази, — спроба їх з’їсти. В прямому сенсі цього слова — зжувати та проковтнути.

Так, прикордонника однієї з держав пострадянського простору затримали при отриманні хабаря за допомогу в перевезенні через кордон заборонених товарів. Щоб уникнути відповідальності, страж кордону намагався з’їсти ті 200 доларів.

Проте це не позбавило прикордонника ні від затримання, ні від порушення кримінальної справи. І подібний випадок — не поодинокий. Є приклади, коли купюри проковтували підкуплені виборці. Правда, це вже відбулося в іншій країні.

До речі, їдять не лише гроші. Так, службовець, звинувачений у привласненні та розтраті значної суми грошей, намагався з’їсти документи, які доводили його провину. Однак своє становище обвинувачений тільки погіршив: після такого поводження з документами підписку про невиїзд замінили на взяття під варту.

Але найкурйознішим можна вважати саме цей випадок. Обвинуваченому в слідчий ізолятор принесли матеріали кримінальної справи, щоб він міг з ними ознайомитися.

Скориставшись тим, що співробітник ізолятора залишив його без нагляду, укладений з’їв кримінальну справу, не читаючи, сподіваючись таким чином уникнути суду. Виявилося, що йому помилково принесли кримінальну справу зовсім іншої людини, яку звинувачували у набагато легшому злочині.

Джерело: Loyer
340
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА