Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
02.07.2019
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

УПАВ І НАВМИСНО ВДАРИВСЯ ГОЛОВОЮ? ЄСПЛ ПРИСУДИВ ЗАТРИМАНОМУ ПОЛІЦІЄЮ € 19,5 ТИС. КОМПЕНСАЦІЇ

Правоохоронці не встановили з достатньою точністю, що трапилося під час перевірки документів та у відділку поліції, аби визначити походження ушкоджень особи та відповідальних за це осіб. Такі недоліки можна приписати виключно органам влади.

Такого висновку дійшов Європейський суд з прав людини у справі «Бадоу проти Румунії» (заява № 5365/16) передає інформаційний ресурс ECHR: Ukrainian Aspect.

Джордж Бадоу (George Vichente Bădoiu) був затриманий поліцією в ході процедури перевірки документів. За версією поліції, громадянин відмовився показати посвідчення особи, погодився сісти в машину, аби поїхати до відділку поліції, але під час поїздки став агресивним і напав на поліцейського. Правоохоронці застосували силу та надягли кайданки. Після встановлення особи, його відпустили.

Бадоу подав скаргу та звинуватив співробітників поліції у грубому поводженні. Він заперечував будь-яке насильство проти правоохоронців, а також обвинуватив останніх у наданні неправдивих свідчень. Згідно з висновками судово-медичних експертів ушкодження Бадоу вимагали 8-9 днів лікування і були викликані ударами твердими предметами. Прокуратура таож допитала співробітників поліції. Ті стверджували, що постраждалий у відділку поліції впав і декілька разів навмисно ударився головою об металеву решітку.

На підставі цього прокурор відхилив скаргу Бадоу, констатувавши те, що ушкодження були наслідком обґрунтованого і пропорційного використання сили та актів завдання собі шкоди. Але суд відновив розслідування, але прокуратура після повторного допиту поліцейських підтвердила первинний висновок про пропорційне застосування сили та самоушкодження. Скарга до суду про неправдиві свідчення була відхилена. У кінцевому підсумку Бадоу було призначено штраф за образу співробітників поліції.

Посилаючись на статтю 3 (заборона нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, Бадоу звернувся до ЄСПЛ. Він стверджував, що зазнав жорстокого поводження під час перевірки документів поліцією. Також заявник скаржився на те, що органи влади не провели ефективне розслідування його тверджень.

ЄСПЛ виявив, що слідчі органи не встановили з достатньою точністю, що трапилося під час перевірки документів або у відділку поліції для того, щоб чітко визначити походження ушкоджень заявника та відповідальних осіб. Зважаючи на наведене, суд одноголосно постановив, що мало місце порушення процесуального аспекту статті 3 та присудив заявникові 19 500 євро відшкодування моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Бадоу проти Румунії» (заява № 5365/16) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
613
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА