Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
10.06.2021
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

Уряд схвалив проекти щодо поновлення прав засуджених відповідно до вимог ЄСПЛ

Кабінет Міністрів України погодив законопроекти щодо заходів, спрямованих на поновлення прав засуджених осіб та осіб, взятих під варту, у зв’язку з неналежними умовами їх тримання.

Як повідомила заступниця міністра юстиції Олена Висоцька за наслідками засідання Уряду, зміни забезпечать відповідність законодавства України Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, що вимагає Європейський суд з прав людини.

Йдеться про зміни до Кримінального, Кримінального процесуального кодексу, Кримінально-виконавчого кодексу та низки інших законодавчих актів України.

Нагадаємо, 30 січня 2020 року ЄСПЛ ухвалив друге «пілотне» рішення у справах проти України та вказав на нагальність якнайшвидшого вжиття комплексних заходів як для покращення матеріально-побутових умов тримання під вартою, так і впровадження ефективних превентивних та компенсаційних засобів юридичного захисту у випадку неналежних умов тримання під вартою.

Станом на сьогодні на контролі Комітету міністрів Ради Європи в рамках групи справ, яка стосується проблеми неналежних умов тримання під вартою («Невмержицький та інші проти України»), знаходиться 81 рішення ЄСПЛ, а це близько 1/7 від загальної кількості усіх справ на контролі КМ РЄ щодо України. Також ще близько 120 заяв такої ж категорії наразі очікують розгляду в ЄСПЛ.

«Такий показник свідчить про те, що проблема неналежного тримання осіб в пенітенціарних установах є надзвичайно актуальною та вимагає прийняття нагальних та комплексних заходів для її вирішення», – наголосила О.Висоцька.

У разі підтримки проектів Верховною Радою будуть установлені наступні компенсаційні та превентивні заходи у випадку неналежних умов тримання під вартою:

скорочення строку покарання, після якого може бути застосовано умовно-дострокове звільнення на строк, протягом якого особа трималася у неналежних умовах в установах попереднього ув’язнення або виконання покарань;

заміна невідбутої частини покарання більш м’яким покаранням на строк, протягом якого особа трималася у неналежних умовах;

надання можливості зняття судимості до закінчення строків, зазначених у статті 89 КК.

Факт та/або строк тримання особи у неналежних умовах встановлюватиметься рішенням комісії з розгляду скарг на неналежні умови тримання в установах попереднього ув’язнення та виконання покарань.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
340
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА