Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
19.05.2021
АВТОР: nytimes.com, hromadske.ua

В Іспанії відкрили програму для реабілітації корумпованих чиновників

Іспанія відкрила спеціальну програму реабілітації для нечистих на руку чиновників — за 11 місяців вони мають «повернутися» до нормального життя в суспільстві.

Про це пише The New York Times.

Така програма реабілітації діятиме у низці в’язниць, де чиновники відбувають покарання за корупційні злочини. Вона добровільна та передбачає 32 сеанси групової терапії, де корупціонери під наглядом психіатрів працюватимуть над своїми особистими якостями.

Наразі програма вже діє у дев’яти в’язницях Іспанії. Реабілітація не передбачає зменшення терміну покарання, однак участь у програмі можуть взяти до уваги, якщо засуджений проситиме про умовно-дострокове звільнення. Уряд Іспанії вирішив створити таку програму як другий шанс для чиновників, які бажають виправитися.

То що ж робитимуть корупціонери? Як кажуть психіатри, вони проговорюватимуть теми особистих здібностей та цінностей.

Психіатр Серхіо Руїс, який допомагав розробляти програму, каже, що здивувався, коли вивчав наукову літературу на цю тему. Донині психіатри зосереджувалися на вивченні вбивць, проте саме корупціонери мають «унікальну здатність» створювати виключення зі своїх власних правил — когнітивні психологи часом називають це «моральним роз’єднанням». Тобто такі люди знаходять способи пояснювати та виправдовувати свої проступки не перед іншими людьми, а перед самим собою.

Окрім того, у шахраїв часто є ще дві небезпечні риси: нарцисизм та егоцентризм.

За словами Руїса, коли психіатри працюють з корупціонерами, найважче ㅡ це пояснити, що з ними не так. Під час терапії учасники мають визнати свої хиби та взяти участь у сесії «відновлювального правосуддя», де слід попросити вибачення у своїх жертв.

Джерело:  nytimes.comhromadske.ua

Фото: Pexels

Джерело: loyer.com.ua
180
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА