Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
20.09.2018
АВТОР: Українське право

В УКРАЇНІ РОЗПОЧАЛАСЯ РОБОТА ЗІ СТВОРЕННЯ МОДЕЛЬНИХ СУДІВ

У Вищій раді правосуддя відбулася робоча зустріч із представниками та міжнародними експертами Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції і правосуддя в Україні (ПРАВО-JUSTICE)» з метою обговорення подальших кроків співпраці щодо створення та забезпечення функціонування модельних судів. Про це повідомив прес-центр судової влади України.

Зокрема, експерт Проекту Даріуш Сєліцкий презентував бачення реалізації одного зі складових компонентів проекту, що полягає в обранні декількох судів в Україні, на базі яких будуть створені модельні суди – «The Model court of the Ukrainian Judiciary».

Експерт наголосив, що модельні суди повинні стати «маяками» судової реформи в Україні та продемонструвати здатність судової системи змінюватися. За його словами,робота здійснюватиметься у таких напрямах: безпека судів, удосконалення послуг суду та їх практична реалізація під час розгляду справ в судовому засіданні.

Зокрема, Даріуш Сєліцкий зауважив, що модельні суди матимуть найсучаснішу систему безпеки приміщень, а також фізичні можливості надання відповідної інформації та послуг особам, які звертаються до суду.

Програма «The Model court of the Ukrainian Judiciary» ґрунтується на зручних та реалістичних рішеннях для її імплементації по всій Україні, розроблена на основі напрацювань колег, що відвідували різні суди в Україні протягом певного періоду, зазначив Даріуш Сєліцкий.

Після втілення запропонованих змін, вважає експерт, внутрішні робочі процеси в судах та їх організаційна структура будуть оптимізовані відповідно до кращих міжнародних практик.

Під час презентації міжнародний експерт висловив думку про необхідність залучення українських експертів як із числа Вищої ради правосуддя та Державної судової адміністрації, так і суддів, що не входять до складу цих організацій, але мають досвід та бачення шляхів реформування судів в Україні, до роботи над обранням судів для реформування їх у зразкові та реалізацією етапів функціонування таких судів.

Голова ВРП Ігор Бенедисюк наголосив на необхідності обрання модельних судів із числа судів загальної юрисдикції на базі укрупнених місцевих судів, які мають нижчий порівняно з іншими судами рівень технічного і фінансового забезпечення та охоплюють найбільшу кількість учасників.

Керівник секретаріату ВРП Сергій Пушкар зауважив, що імплементація роботи модельних судів допоможе створити покрокову інструкцію для поширення такого досвіду в судах по всій Україні.

Вища рада правосуддя зацікавлена досягти успіху у впровадженні вказаного компонента реалізації Проекту, втілення якого стане показником рівня співпраці ВРП з Проектом.

Джерело: Українське право
553
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА