Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
01.08.2018
АВТОР: Олександр Дроздов - кандидат юридичних наук, доцент кафедри кримінального процесу (Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого), адвокат, Голова Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, Перший проректор Вищої школи адвокатури, Олена Дроздова - кандидат юридичних наук, викладач кафедри кримінального права і правосуддя (Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка С. Дем'янчука), адвокат, помічник Першого проректора Вищої школи адвокатури

Відбування засудженим покарання далеко від родини порушує Конвенцію, – ЄСПЛ

Європейський суд з прав людини присудив грошові компенсації двом чеченцям, засудженим за розстріл трьох російських військовослужбовців та мирних жителів в 2001 році. Серед іншого, розглядалося питання віддаленості відбування покарання засудженими від родичів.

Суд у Страсбурзі, у рішенні у справі «Абдулкадиров та Дахтаєв проти Росії» (№ 35061/04) констатував порушення статей 3 (заборона катування), 6 (право на справедливий суд) та 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect» з посиланням на прес-реліз суду.

Москва зобовязана виплатити кожному із заявників по 37 тис. євро сатисфакції.

Абдулкадиров та Дахтаєв були заарештовані у вересні 2002 року в Грозному (Чечня, РФ). Вони стверджували, що протягом декількох днів незареєстрованого тримання під вартою їх змушували зізнатися в тому, що вони є членами незаконної збройної групи та у вбивстві декількох осіб, у тому числі співробітників поліції та військовослужбовців.

Жорстоке поводження полягало у побитті кийками, отриманні електричного шоку, у той час, коли в них на голові були маски протигазу або сумки, а також у погрозах зґвалтування та шантажі. Суди відхилили скарги на жорстоке поводження. Засуджених відправили відбувати покарання у виправні колонії за більш ніж 3 000 км від їх рідного регіону.

З текстом прес-релізу рішення у справі «Абдулкадиров та Дахтаєв проти Росії» (№ 35061/04) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: Практика ЄСПЛ. Український аспект
738
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА