Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
04.09.2018
АВТОР: Українське право

ВІДКРИТО КРИМІНАЛЬНЕ ПРОВАДЖЕННЯ ЗА ФАКТОМ ПОГРОЗ СУДДІ ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО РАЙСУДУ КИЄВА

Відкрито кримінальне провадження за фактом погроз судді Шевченківського районного суду міста Києва Тетяні Левицькій. Про це повідомило Управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності ВРП.

У повідомленні, що надійшло до ВРП 2 лютого 2018 року, суддя зазначала про втручання в її діяльність при здійсненні правосуддя. Зокрема, у судовому засіданні під час розгляду кримінального провадження адвокати та інші особи, які прибули для підтримки підозрюваних, вели себе нахабно, демонстрували неповагу до суду, ігноруючи вимоги щодо дотримання порядку в залі засідань.

Після закінчення судового засідання на лобовому склі автомобіля, яким користується суддя, припаркованого біля будинку, в якому вона мешкає, під двірником було виявлено лист у вигляді буклета, на якому зображено сім’ю (батько, мати та двоє дітей), а на зворотній стороні розміщено витяги із статей Конституції України.

Таким чином, на думку судді, невідомі особи слідкували за рухом її автомобіля від приміщення суду до будинку. Враховуючи, що вона має чоловіка та двох дітей, вказану обставину суддя сприйняла як загрозу особисто їй та її сім’ї у зв’язку зі здійсненням правосуддя. Зазначене стало підставою для звернення із заявою до поліції.

На запит члена Вищої ради правосуддя ГПУ повідомила, що згідно з даними Єдиного реєстру досудових розслідувань кримінальних проваджень за фактом втручання невідомих осіб у діяльність судді Левицької, які значаться за СВ Шевченківського УП ГУ НП в місті Києві, не знайдено.

Також вказано, що відповідно до книги обліку звернень громадян та юридичних осіб Київської місцевої прокуратури № 10 станом на 12 березня 2018 року звернення судді за вказаним фактом не надходили.

19 квітня 2018 року Вища рада правосуддя ухвалила внести Генеральному прокурору подання про виявлення посадових осіб Генеральної прокуратури України, які вчинили дії та допустили бездіяльність, що порушує гарантії незалежності суддів, щодо повідомлення судді про втручання в її діяльність, а також звернутися до Головного управління Національної поліції України у місті Києві щодо надання інформації про розслідування та розкриття кримінального правопорушення, внесеного 28 січня 2018 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань, та про стан виконання постанови про забезпечення заходів безпеки стосовно судді та членів її сім’ї.

Генеральна прокуратура України листом від 11 травня 2018 року повідомила, що подання Вищої ради правосуддя розглянуто в межах компетенції.

Також повідомлено, що 28 січня 2018 року слідчим відділом Дніпровського УП ГУ НП у місті Києві розпочато кримінальне провадження за частиною першою статті 377 Кримінального кодексу України за фактом погроз на адресу судді та членів її родини з боку невстановлених осіб у зв’язку зі здійсненням правосуддя.

Генеральною прокуратурою України повідомлення судді були направлені до прокуратури міста Києва.

Джерело: Українське право
637
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА