Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
12.04.2019
АВТОР: Закон і Бізнес

ВС: Для признания сделки недействительной нужно доказать, каким нормам права противоречит договор

Требуя признания спорной сделки мнимой, истец должен доказать, каким нормам права противоречит заключенный, по его убеждению, договор. Такое заключение сделал ВС в постановлении №917/2060/17, текст которого печатает «Закон и Бизнес».

Верховний Суд

Іменем України

Постанова

20 лютого 2019 року                       

м.Київ                             

№917/2060/17

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:

головуючого — СУХОВОГО В.Г.,
суддів: БЕРДНІК І.С., МІЩЕНКА І.С. —

розглянув у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Агросфера ЛТД» на постанову Східного апеляційного господарського суду від 21.11.2018 та рішення Господарського суду Полтавської області від 26.07.2018 у справі за позовом

ТОВ «Агросфера ЛТД» до приватного сільськогосподарського підприємства «Нагода», приватного підприємства «Нагода +», третя особа — відділ примусового виконання рішень управління ДВС Головного управління юстиції у Полтавській області, про визнання правочину недійсним.

Історія справи

Короткий зміст позовних вимог

1. ТОВ «Агросфера ЛТД» звернулося до Господарського суду Полтавської області з позовом до ПСП «Нагода» (відповідач 1), ПП «Нагода +» (відповідач 2), відділу примусового виконання рішень УДВС ГУЮ у Полтавській області про визнання недійсним договору підряду від 29.02.2016, укладеного між відповідачами (з урахуванням заяви про виправлення технічної описки в резолютивній частині позовної заяви щодо зазначення скороченої назви підприємств відповідачів).

2. На обґрунтування позовних вимог (з урахуванням заяви про зміну підстави позову) позивач посилається на те, що постановою Новосанжарського ВДВС ГТУЮ у Полтавській області на підставі судового наказу №917/2366/15 про стягнення з відповідача 1 боргу в сумі 1093183,97 грн. накладено арешт на все майно відповідача 1 та заборону його відчуження, а саме — на посіви соняшнику та кукурудзи, що належать відповідачу 1 та розташовані на орендованих зазначеною особою землях. Проте здійснити збір та реалізацію виявлених посівів для погашення заборгованості відповідача 1 перед позивачем виявилося неможливим, оскільки врожай було зібрано відповідачем 2, яке є власником сільськогосподарської продукції, яка була вирощена на орендованих відповідачем 1 землях, на підставі договору підряду від 29.02.2016. Укладений відповідачами договір підряду вчинений з протиправним наміром ухилитися від виконання рішення суду та спрямований на приховування іншого правочину — договору суборенди земельної ділянки, а тому є удаваним правочином згідно з ч.1 ст.235 Цивільного кодексу і підлягає визнанню недійсним на підставі стст.203, 215 ЦК, оскільки оспорюваний договір передбачає передання в користування (суборенду) земельних ділянок без дотримання вимог закону «Про оренду землі». Позивач зазначає, що порушення його права полягає в тому, що він не зміг отримати кошти в рахунок відшкодування наявної заборгованості відповідача 1 з виявленого у нього врожаю, оскільки відповідач 2 здійснив збирання і відчуження арештованого майна.

Джерело: Закон і Бізнес
601
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА