Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
17.10.2019
АВТОР: Судова Практика ZakonOnline

ВС ПІДТРИМАВ ПРАВО ПЛАТНИКА ПОДАТКІВ НА ПОМИЛКУ У РОЗРАХУНКАХ

ВС ПІДТРИМАВ ПРАВО ПЛАТНИКА ПОДАТКІВ НА ПОМИЛКУ У РОЗРАХУНКАХ

Як правило, помилки в розрахунках податкових зобов’язань платникам податків обходяться дорого. Але в зазначеній справі ВС звернув увагу ДПІ на можливість платника податків помилитись і самостійно вправити помилку без застосування до нього певних санкцій.

КАС ВС розглянув справу №806/6431/13-а за позовом підприємства до ДПІ про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.

Платник податків при складанні податкової декларації до складу собівартості витрат звітного періоду відніс понесені витрати у минулих періодах. Натомість ДПІ встановила порушення платником законодавства при визначенні своїх податкових зобов’язань.

Зверніть увагу! КАС ВС розтлумачив застосування пп.138.1.1 та п.138.11 ст. 138 ПК України. Згідно з положеннями зазначених статей допускається внесення до сум витрат, які формують об’єкт оподаткування з податку на прибуток, собівартості реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг минулих податкових періодів. За умови, що така собівартість не була врахована в минулих податкових періодах у зв’язку з допущенням помилок і виявлена у звітному податковому періоді в розрахунку податкового зобов’язання.

Отже, КАС ВС визнав доводи скаржника-ДПІ щодо незаконності внесення таких витрат безпідставними і визначив, що законодавство допускає внесення таких даних у витрати звітного періоду у випадку їх помилкового неврахування платником у попередніх періодах та виявлення у звітному податковому періоді.

Повний текст рішення справи №806/6431/13-а

Джерело: Судова Практика ZakonOnline
347
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА