Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
09.03.2021
АВТОР: Сергей Попов

ВС розповів про віднесення процесуальних витрат у кримінальному провадженні на рахунок держави

Розподіл процесуальних витрат: практика Верховного Суду.

Процесуальні витрати сторони обвинувачення на проведення експертиз у певному кримінальному провадженні здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України без окремого судового рішення, а їх покладення на обвинуваченого здійснюється лише у разі ухвалення обвинувального вироку за умови належного документального підтвердження.

На цьому наголосила третя судова палата Касаційного кримінального суду Верховного Суду у справі № 266/3090/18.

Обставини справи

Вирішуючи питання про віднесення процесуальних витрат у кримінальному провадженні на рахунок держави, ВС зазначив, що з матеріалів кримінального провадження вбачається, що розмір процесуальних витрат пов’язаних із проведенням судово-почеркознавчої експертизи становить 2145 грн.

Згідно з ч. 2 ст. 124 КПК у разі ухвалення обвинувального вироку суд стягує з обвинуваченого на користь держави документально підтверджені витрати на залучення експерта.

ВС наголосив, що за змістом наведеної норми КПК процесуальні витрати сторони обвинувачення на проведення експертиз у певному кримінальному провадженні здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України без окремого судового рішення, а їх покладення на обвинуваченого здійснюється лише у разі ухвалення обвинувального вироку за умови належного документального підтвердження.

Оскільки в цьому кримінальному провадженні суд дійшов висновку про те, що кримінальне провадження підлягає закриттю, процесуальні витрати не можуть бути стягненні з обвинуваченого, а мають бути віднесені на рахунок держави.

Джерело: Судебно-юридическая газета
266
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА