Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
27.07.2018
АВТОР: Закон і бізнес

ВС висловився щодо строку оскарження судового рішення

При відкритті провадження за апеляційною скаргою особи, яка перебуває під вартою, строк подачі скарги має обчислюватися з моменту вручення копії рішення, незалежно від того, чи був засуджений присутній під час його оголошення.

Про це йдеться у постанові Верховного Суду від 17.07.2018.

У 1997 р. суд першої інстанції засудив чоловіка за крадіжку, шахрайство та реалізацію недоброякісної продукції за Кримінальним кодексом 1960 р. до смертної кари – розстрілу з конфіскацією всього майна. У 2000 р. смертна кара була замінена на довічне позбавлення волі.

У 2016 р. захисник засудженого подав клопотання про зарахування строку попереднього ув’язнення у строк покарання. Місцевий суд у задоволенні клопотання відмовив. Зазначену ухвалу засуджений оскаржив до апеляційного суду. Вважаючи, що строк на оскарження був пропущений, апеляційний суд повернув скаргу та матеріали скаржнику.

Рішення суду апеляційної інстанції був оскаржений у касаційному порядку.

У постанові № 205/2323/16-к ВС послався на практику Європейського суду з прав людини. Зокрема було зазначено, що норми, які регламентують строки подання скарг, мають відповідати принципу юридичної визначеності та не перешкоджати сторонам використовувати наявні засоби.

Суд же апеляційної інстанції, на думку суддів ВС, не врахував дня фактичного вручення засудженому копії рішення суду першої інстанції при постановленні власної ухвали.

Джерело: Закон і бізнес
489
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА