Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
26.05.2021
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

ВИТРАТИ ЗА РІШЕННЯМИ ЄСПЛ ПРОТИ УКРАЇНИ ХОЧУТЬ ПОКЛАСТИ НА СУДДІВ

Фактично понесені державою витрати у зв’язку із виконанням рішення Європейського суду з прав людини проти України хочуть покласти на суддів, у разі, коли буде встановлено їхній умисел або грубу недбалість при ухваленні рішень з порушенням Конвенції.

Відповідну пропозицію містить проект Закону №5533 від 21.05.2021 «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та до деяких інших законодавчих актів України щодо звільнення судді з посади та відшкодування шкоди, завданої фізичній особі внаслідок ухвалення суддею рішення з недотриманням положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод», текст якого нещодавно з’явився на сайті Верховної Ради, повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Авторами законодавчої ініціативи виступили народні депутати Олег Дунда, Михайло Волинець, Валентин Наливайченко та Марія Мезенцева.

Вони зауважують, що при розробці законопроекту були враховані положення статті 66  рекомендацій Комітету міністрів Ради Європи державам-членам щодо суддів: незалежність, ефективність та обов’язки (CM/Rec (2010) 12), згідно якого тлумачення закону, оцінювання фактів та доказів, які судді здійснюють для вирішення справи, можуть бути приводом для притягнення до відповідальності у випадках доведення умислу або грубої недбалості.

Законопроектом, зокрема, пропонується внести зміни до чинного законодавства щодо уточнення підстав, за яких суддю може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності в порядку дисциплінарного провадження. Також встановлюється, що при звільнення судді з посади у разі вчинення істотного дисциплінарного проступку, а саме встановлено факт наявності умислу або грубої недбалості судді при ухваленні рішення з порушенням Конвенції, що встановлено рішенням ЄСПЛ, яке набрало статусу остаточного, заступник міністра юстиції – уповноважений у справах ЄСПЛ звертається до такого судді зі зворотною вимогою у розмірі фактично понесених державою витрат на захист інтересів України у ЄСПЛ під час урегулювання спорів та виплаченого відшкодування.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
211
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА