Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
29.01.2019
АВТОР: Українське право

ЯК ДІЯТИ У ВИПАДКУ КРИЗОВОЇ СИТУАЦІЇ В СУДІ, – ЗАТВЕРДЖЕНО ПОРАДНИК

Рада суддів України затвердила для судів та суддів орієнтовний Порадник із комунікації з громадянським суспільством у випадку кризової ситуації в суді та Пропозиції щодо реагування на факти поширення в ЗМІ інформації, що підриває авторитет судової влади. Про це повідомила прес-служба РСУ.

Член Ради суддів України та її представник у складі робочої групи Комунікаційного комітету системи правосуддя Оксана Савенко зазначила, що головною метою розробки подібного документу є забезпечення ефективного вирішення кризової ситуації, мінімізувати негативні наслідки, надати достовірну інформацію про роботу суду.

«Коли існує підвищена увага з боку громадськості або ЗМІ до діяльності судді та суду, кожен суд повинен визначитися і знати як діяти, щоб протидіяти розповсюдженню недостовірної інформації і забезпечити достовірною інформацією усіх зацікавлених осіб», – зазначила Оксана Савенко.

Вона також звернула увагу членів Ради, що у питанні судової влади, криза, на її думку, це надзвичайна ситуація, яка може негативно вплинути на: стан здоров’я або безпеку учасників процесу та громадян; репутацію установи або цілої гілки влади; репутацію представників суду.

«З подібними кризовими ситуаціями, ми, судді, у судах стикаємося якщо не систематично, то періодично, однозначно. І, чомусь завжди, коли виникає конфлікт між судом і громадянським суспільством, суд має непривабливий вигляд. Здебільшого не тому, що діяв неправильно, а тому, що не знав, як правильно пояснити свої дії. Орієнтовний «Порадник», у таких випадках, мав би стати настільною книжечкою для усіх працівників суду, які дотичні до питань комунікації», – підсумувала Оксана Савенко.

А чому «Порадник» орієнтовний, пояснив Голова Ради Олег Ткачук.

«Не має однакових кризових ситуацій. Кожна з них викликана окремими обставинами, діями і має свої особливості. Але ми створили дорожню мапу, яка слугуватиме орієнтиром для прес-секретарів, суддів-спікерів та активних членів суддівського самоврядування», – наголосив Олег Ткачук.

Джерело: Українське право
572
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА