Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
04.09.2019
АВТОР: Lexinform

Як отримати інформацію від ДБР?

Набрав чинності наказ Державного бюро розслідувань «Про затвердження Порядку забезпечення доступу до публічної інформації у Державному бюро розслідувань та його територіальних органах» від 12 липня 2019 р. № 155.

Надавати інформацію за запитами  згідно з Порядком має “відповідальний структурний підрозділ органу Державного бюро розслідувань”, тобто спеціально утворений структурний підрозділ центрального апарату Державного бюро розслідувань (сектор забезпечення доступу до публічної інформації Відділу по роботі з громадськістю та ЗМІ), або підрозділ, визначений окремим розпорядчим документом територіального органу ДБР.

Окрім «систематичного та оперативного оприлюднення інформації» планується надавати її:

  • на офіційному веб-сайті Державного бюро розслідувань в мережі Інтернет;
  • на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних;
  • на інформаційних стендах у приміщеннях приймалень громадян органів Державного бюро розслідувань;
  • будь-яким іншим способом;
  • а також за запитами на інформацію.

Не підлягає оприлюдненню та наданню на запити інформація з обмеженим доступом, до якої відповідно до ст.ст. 6 – 9 Закону «Про доступ до публічної інформації» належить конфіденційна, таємна і службова інформація (п. 4 розд. ІІ).

Перелік відомостей, що становлять службову інформацію, який складається органами Державного бюро розслідувань, не може бути обмеженим у доступі (п. 5 розд. ІІ).

Згаданий вище «відповідальний структурний підрозділ» визначає електронну, поштову адреси, факс, телефон, на які приймаються запити на інформацію, та місце для подання таких запитів в усній формі та розміщує на офіційному веб-сайті ДБР у розділі “Публічна інформація”.

Може бути відмовлено у задоволенні запиту на інформацію у випадках та порядку, передбачених ст. 22 Закону «Про доступ до публічної інформації»:

1) орган Державного бюро розслідувань не володіє і не зобов’язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит;

2) інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом;

3) запитувач не оплатив фактичні витрати, пов’язані з копіюванням або друком документів;

4) не дотримано вимог до запиту на інформацію.

Рішення, дії чи бездіяльність працівників ДБР з питань забезпечення доступу до публічної інформації можуть бути оскаржені Директору Державного бюро розслідувань або до суду (п. 1 розд. VII) у порядку та строки, визначені Законом України “Про звернення громадян”.

Джерело: lexinform.com.ua
595
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА