Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
29.11.2019
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

ЯКЩО ГРОШОВА ОЦІНКА ЗЕМЛІ РІЗНИТЬСЯ…

Неврахування судами розбіжностей в оцінці вартості земельної ділянки та її експропріація у власника становило порушення статті 1 Протоколу №1 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Такого висновку дійшов Європейський суд з прав людини у справі  «Кравчук проти Росії» (№ 10899/12), передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

У 2011 році  у зв’язку з організацією Зимових Олімпійських ігор 2014 року в Сочі органи влади прийняли рішення про експропріацію земельної ділянки, що належала Леоніду Кравчуку.

Згідно з висновком за результатами проведеної оцінки, компенсація власнику землі мала складати 143 168 євро. Л.Кравчук вимагав збільшення суми. Він замовив оцінку землі в іншій установі, згідно з яким ринкова вартість земельної ділянки становила близько 195 800 євро.

Згоди у питанні компенсації досягнуто не було. Органи влади розпочали процедуру експропріації. Суд ухвалив рішення про вилучення землі відповідно до суми, запропонованої державою. Оскарження цього рішення не мало успіху.

Тоді Л.Кравчук звернувся до ЄСПЛ. Посилаючись, зокрема, на статтю 1 Протоколу № 1 (захист власності) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, він скаржився на те, що розмір виплаченої компенсації був значно нижчим вартості його земельної ділянки.

Суд у Страсбурзі констатував порушення статті 1 Протоколу №1 та присудив 3,5 тис. євро компенсації моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Кравчук проти Росії» (№ 10899/12) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
491
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА